Furkan Korkmaz: “Can Maxim, umarım Banvit’tekinden daha iyi bir sezon geçirir”

Dün akşam Sports TV’de yayınlanan Basketbol Gündemi isimli programda Anadolu Efes ve Banvit’in yeni transferleri Can Maxim Mutaf ile Furkan Korkmaz telefon bağlantısı yoluyla açıklamalarda bulundu.

Furkan, sezon ortasında neden kiralık gitmeyi ve Banvit’i tercih ettiği sorusuna, “Geçen sezon başlayan yeterli süre alamama problemim vardı. Durum bu sene de devam edince menajerimle, iletişime geçtim. Onlar da Alper Abi’yle iletişime geçti, sağ olsun o da çok yardımcı oldu. İki haftalık bir süreç sonunda Banvit’le anlaştım. Evime de daha bugün yeni yerleştim.” ifadeleriyle cevap verdi.

Ev sahipliği yapacağımız Erkekler Eurobasket 2017’de milli takımın parçalarından olmasına kesin gözüyle bakılan Furkan, yakın ve orta dönem hedefleri için, “EuroBasket’in İstanbul’da olması beni heyecanlandırıyor. NBA hedefim de hala devam ediyor ama bu sezonun geri kalanının nasıl geçeceğine bağlı. Takıma adapte olduktan sonra iyi olacağıma inanıyorum. EuroBasket’te oynama ihtimalim beni heyecanlandırıyor ve bu benim için ayrı bir motivasyon kaynağı.” şeklinde konuştu.

Öte yandan Can Maxim, Efes’e transferiyle ilgili, “Banvit’te çok mutluydum. Ama böyle bir şey gündeme gelince değerlendirmek istedim. Banvit’e de her şey için teşekkür ediyorum.” dedi.

Ligde yerli oyuncuların genelde fazla süre alamamasına dair gelen soruya 1991 doğumlu oyuncu, “Bu tamamen çalışmakla ve antrenörün süre vermesiyle alakalı. İkisi de birbirine bağlı faktörler. Ben iyi çalışıyordum ama Filipovski de bana şans verdi. Takım arkadaşlarım da çok iyiydi.” şeklinde bir cevap vermeyi tercih etti.

Ülke basketbolunda çok fazla görülmeyen bir hamle sonucu takımları değişen iki oyuncu, birbirlerine ise şu önerilerde bulundu:

Furkan: Umarım Banvit’tekinden daha iyi bir sezon geçirir. Sonuçta Milli Takım’da da birbirimize ihtiyacımız olacak. Benim ona bir öneri vermeme gerek yok.. Umarım Banvit’te oynadığından iyi oynar ve Anadolu Efes kariyeri için iyi bir adım olur.

Can Maxim: Banvit’te iyi bir antrenörle çalışacak ve iyi bir takım ortamı var. Umarım her şey onun için çok iyi olur.

2 YORUMLAR

  1. 20-25 dk oynayan maxmin verilip oynamayan furkanın alınması banvitin şampiyonluk gibi bir hedefi olmadığının göstergesidir….milli takım işine gelince furkanın şu durumda milli takımda oynayacak kapasitede değil ,olması da diğer oyunculara haksızlık olur ve milli takıma seçilmede de hakkaniyetli davranılmadığını gösterir.hepsinin yolu açık olsun…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler