2016 Rio Yaz Olimpiyatları kapsamında hazırlıklarını sürdüren #PotanınPerileri’nde on beş kişilik aday kadroda davet edilen genç oyuncu Funda Nakkaşoğlu, Türkiye Basketbol Federasyonu’nun resmi internet sitesine kendisi ve geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Daha önce de kendisine federasyon yetkililerinden davet geldiğini ancak başta eğitim hayatı olmak üzere bazı sebeplerden ötürü takıma katılamadığını ifade eden oyun kurucu Nakkaşoğlu, şu an kampta bulunduğu için oldukça mutlu olduğunu dile getirmeyi de ihmal etmedi.

Funda Nakkaşoğlu’nun açıklamalarından satır başlarını haber metninin devamında bulabilirsiniz.

”A Milli Kadın Basketbol Takımı Antrenörü Ekrem Memnun TV’den WNBL maçını izlerken beni görmüş. Daha sonra yaz ligi maçlarımı da izlemiş. Dikkatini çekmişim. Aradan bir yıl geçtikten sonra Menajer Arzu Özyiğit bana mesaj attı. Milli Takıma gelip gelmek istemediğimi sordu. Ben de önce babamla konuştum. Babam da  Arzu Abla ile konuştu. Ancak benim için o sezon çok yoğun geçmişti. Milli Takım davetini yorgunluk ve yoğunluk nedeniyle kabul edemedim. Avustralya’da yaşayan ailemle birlikte  olmak istedim. Bu yüzden çok istememe rağmen gelemedim. Bu sene başında Arzu Abla Las Vegas’a konferans turnuvasına geldi. Maçlarımı izledi. Daha sonra benimle görüştü. Bana milli takım davetini tekrarladı. Ancak benim transferim vardı. Daha sonra bir de yeni okuluma kayıt olabilmem için bazı sınavlar ortaya çıktı. Önce onları halledip sonra kafaca rahat olarak Mili Takıma gelmek istediğimi söyledim. Arzu Abla da kabul etti. Arzu Abla Haziran ayı içinde bana tekrar mesaj atı. ‘’Slovenya’da kamp var. Teknik kadro seni bu kampta görmek istiyor’’ dedi. Bu kez teklifi kabul etim. Babamla İstanbul’a geldim ve kampa katıldım. ”

”Ben Türkiye’ye gelmeden milli takımdan  Nevriye, Işıl, Şaziye, Birsel, Bahar, Şebnem’i tanıyordum zaten. Maçlarını TV’den sık sık izlerdim. Hatta 2012 senesinde babamla birlikte Ankara’da Olimpiyat Elemeleri’nde milli takım ve bu oyuncuları izlemiştim. Kampa gelince de fazla yabancılık çekmedim. Tek sorunum Türkçe’yi tam olarak konuşamamak. Ya da bazı Türkçe kelimeleri tam öğrenemediğim için cevap vermekte zorlanıyorum. 2012’ de milli takımı Ankara’da seyrederken, ‘’İnşallah bir gün ben de bu takımda oynarım’’ dedim. Bu isteğime kavuştum. Çok mutluyum.”


Funda Nakkaşoğlu’nun yaptığı açıklamaların tamamına aşağıdaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Orijinal kaynak | Türkiye Basketbol Federasyonu

Onur Coşkun

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir