Frank Vogel: ”LeBron James bu sezonun MVP’si olmalı” #NBA

Los Angeles Lakers başantrenörü Frank Vogel, takımındaki süperstarların NBA’deki bireysel ödülleri hak ettiğine dair açıklamalarda bulundu.

2019-20 sezonunun en büyük şampiyonluk adaylarından birisi olarak gösterilen Los Angeles Lakers’ta Koç Frank Vogel, takımındaki süperstarların NBA’deki bireysel ödüllerini alması gerektiğini dile getirdi. Sezonun En Değerli Oyuncusu (MVP) Ödülü’nü LeBron James’in hak ettiğine inanan 47 yaşındaki koç, Sezonun En İyi Savunma Oyuncusu Ödülü’nün ise Anthony Davis’e verilmesi gerektiğini belirtti.

Vogel’in açıklamaları ise şu şekilde:

”Geçtiğimiz hafta sonu, Lebron her iki maçtaki en zor görevleri üstlendi. Clippers’a kaşı mücadele ettiğimiz maçta Kawhi Leonard’ı savundu. Daha sonra Anthnoy Davis faul problemiyle başı dertteyken Bucks maçında Giannis’i savundu ve her iki maçta da harika  işler başardı. Bu faktörlerin ödül değerlendirmesi konusunda önemli bir ölçüt olacağını düşünüyorum.”

”Hiç kimsenin LeBron kadar maçın seyrini değiştirecek güce sahip olduğunu düşünmüyorum. Yılın En Değerli Oyuncusu’nun LeBron, Yılın En İyi Savunma Oyuncusu’nun da Anthony Davis olarak belirlenmesi gerektiğine inanıyorum. Umuyorum ki bu iki ödülün sahibi onlar olur.”


Kaynak: ESPN

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler