Finlandiya, Lauri Markkanen ile galip!

EuroBasket 2022 Son 16 karşılaşmasında Finlandiya ile Hırvatistan karşılaştı.

EuroBasket 2022 Son 16 karşılaşmasında Finlandiya ile Hırvatistan karşı karşıya geldi. Finlandiya, Lauri Markkanen önderliğinde galip geldi ve çeyrek finale yükseldi.

Mücadele Mario Hezonja’nın basketiyle başlarken Finlandiya’da ilk basket Edon Maxhuni’den geldi. Finlandiya, Sasu Salin’in üçlükleriyle etkili olurken Hırvatistan’da Dario Saric’in basketleri geldi. Mücadeleye etkili başlayan Finlandiya farkı sekize kadar çıkardı ancak kalan bölümde Hırvatistan etkili oldu. Mario Hezonja’nın üç sayılık isabeti skoru belirledi. Hırvatistan ilk çeyreği 21 – 20 önde tamamladı. İkinci çeyrek Karlo Matkovic’in smacıyla başladı. Finlandiya’da ise Edon Maxhuni’nin basketi geldi. İki takımın da karşılıklı basketleri üzerinden sık sık eşitliğin yaşandığı çeyreğe son noktayı 2004 doğumlu Miro Little koydu. Finlandiya, ilk yarıyı 45 – 43 önde tamamladı.

İkinci yarı Dario Saric’in basketiyle başladı. Finlandiya’da ise ilk sayı Edon Maxhuni’den geldi. Lauri Markkanen’in yıldızlaştığı çeyrek çeyrekte Finlandiya zaman zaman öne geçse de farkı açamadı. Hırvatistan son hücumunda Bojan Bogdanovic ile skoru eşitlerken Finlandiya’da çeyreğin bitimine 0.1 saniye kala Lauri Markkanen’den mucizevi bir basket geldi. Finlandiya son çeyreğe 67 – 65 önde girdi. Son çeyrek Lauri Markkanen’in smacıyla açıldı. Jaleen Smith’in üçlüğü Hırvatistan’ı öne geçirse de Markkanen sayılarına devam etti. Son bölümde Edon Maxhuni ile Sasu Salin’in de devreye girmesi farkı bir anda sekiz sayıya çıkardı. Hırvatistan geri dönmeye çalışsa da Lauri Markkanen fişi çeken üçlüğü gönderdi. Finlandiya, Hırvatistan karşısında 94 – 86 galip geldi.

Finlandiya’da Lauri Markkanen’den 43 sayı, 9 ribaundluk EuroBasket tarihinin en iyi performanslarından biri geldi. Sasu Salin 17, Edon Maxhuni 16 sayıyla Markkanen’e destek oldu. Hırvatistan’da ise Bojan Bogdanovic 23, Jaleen Smith 17, Dario Saric 12 sayıyla mücadele etse de galibiyete yeterli olmadı.

Çeyrek skorları:

1. çeyrek: 21-20
2. çeyrek: 43-45
3. çeyrek: 65-67
4. çeyrek: 86-94

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler