Finalde kaybeden Diana Taurasi soyunma odasının kapısını kırdı #WNBA

Kupanın sahibinin belli olduğu WNBA’de dün gece finalin ardından bir olay yaşandı.

WNBA finallerinde izlediğimiz Chicago Sky ile Phoenix Mercury dün gece kapanışı yaptı. Seride 2-1 avantajlı konumda olan Chicago Sky mücadeleyi 80-74 kazanarak tarihinde ilk kez kupayı havaya kaldırdı.

GOAT kelimesinin karşılığı olarak gösterilen, kariyerinde üç kez şampiyonluğu tadan Diana Taurasi için bu kaybediş ağır sonuçlanmış gibi görünüyor. Seriyi kaybetmelerinin ardından Phoenix Mercury oyuncuları basına konuşmayı reddederken Diana Taurasi’nin de öfkeden soyunma odasının kapısını kırdığı bilgisi basına sızdırıldı. Görgü tanıkları, Taurasi’nin kapıyı defalarca çarptığını söylüyor.

Mücadelede son iki dakikaya kadar önde olan Phoenix Mercury, seriyi beşinci maça götürmeyi planlıyordu. Tam da o sırada Candace Parker‘dan gelen üç sayılık isabet skorda dengeyi haliyle de Mercury’nin seriyi uzatma planını değiştirdi.

Başarılı basketbolcunun bu kadar tepki göstermesindeki bir başka etkenin kariyerinde daha önce çıktığı üç WNBA finalinden şampiyonluk çıkarmasına karşın bu kez finallerde ilk kez kaybetmiş olması da düşünülebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler