#FIBAU18Europe’da grup aşamasının en iyi takımı ve en iyi beş oyuncusu!

U18 Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda grup aşaması tamamlandı. Organizasyona katılan takımların gruplarında elde ettikleri sıralamaya göre 16 Turu eşleşmeleri de şekillenmiş oldu.

Grup aşamasındaki tüm takımların 16 Turu oynayacağı ve 1-4/2-3 eşleşme mantığıyla turnuva ağacının şekilleneceği organizasyonda bu bölümün en iyilerini seçelim dedik.

Sırbistan, Karadağı ve Büyük Britanya’nın yer aldığı zorlu grubu yenilmeden zirvede tamamlayan Litvanya bizim nazarımızda grup aşamasının en iyi takımıydı. Açıkçası bu seçimi yaparken İspanya da biraz aklımızı karıştırdı ancak gönüller sanki bir tık Litvanya’ya kaydı burada.

En iyi takım: Litvanya

Sonuçlar

Litvanya 92-87 Sırbistan

Karadağ 77-79 Litvanya

Litvanya 93-82 Büyük Britanya

Açıkçası en iyi beşi belirlemek bizim için hayli zor oldu. Her takımın yoluna devam ettiği, elenme durumunun söz konusu olmadığı bir ortamda sadece kazananlara odaklanma şansımız pek yoktu.

Ezcümle biz de seçimlerimizi beklentileri karşılayıp, takımlarının taşıyıcıları konumuna gelen oyuncular üzerinden yaptık.

Dürüst olmak gerekirse pozisyon dağılımını homojen yapma gibi bir gayemiz yoktu. Turnuva sonunda daha detaylı bir çalışma ile karşınızda olmayı umut ediyorum.

En iyi beş

PG: Carlos Alocen Arrondo – İspanya

8.3 sayı, 3.3 ribaund, 7.3 asist

G: Ville Sakari Tahvanainen – Finlandiya

23.5 sayı, 6.0 ribaund, 4.5 asist

F: Mikael Olli Axel Jantunen – Finlandiya

16.7 sayı, 8.7 ribaund, 4.3 asist

PF: Marko Pecarski – Sırbistan

23.o sayı, 11.0 ribaund, 3.3 asist

C: Erikas Venskus – Litvanya

16.0 sayı, 7.3 ribaund, 1.3 asist

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler