#FIBAEuroCup’ın zirvesinde Türkiye var!

Yılın sonlarına doğru yaklaşırken FIBA EuroCup turnuvasında 2021 yılının öne çıkan istatistikleri ve performansları açıklandı.

2021 yılını bitirmeye gitgide yaklaşırken FIBA, bu yılın EuroCup’taki öne çıkan verilerini derlediği bir rapor yayımladı. Ülkeler, kulüpler ve oyuncular bazında çeşitli metriklerin değerlendirmeye alındığı bu raporda, Türk takımları oynadığı maç sayısına kıyasla aldığı galibiyet oranında 25 farklı ülke arasında birinci olmayı başardı.

Yayımlanan tabloya göre Türkiye, iki takımının (Pınar Karşıyaka ve Bahçeşehir Koleji) turnuvada boy gösterdiği 2021 takvim yılı içerisinde çıktığı toplam 11 maçta aldığı dokuz galibiyet ve iki mağlubiyet ile %82’lik bir galibiyet oranına sahip. Türkiye’yi %73’lük galibiyet yüzdesi ve %71’lik galibiyet yüzdesi ile Rusya ve Büyük Britanya takip ediyor.

Geçen sezon ülke olarak Pınar Karşıyaka ve Bahçeşehir Koleji ile temsil edildiğimiz organizasyonda bu sezon ise Türkiye’yi temsilen yer alan tek takım Bahçeşehir Koleji. Erhan Ernak’ın yönetimindeki takım 2021-2022 sezonunun şu ana kadarki bölümünde FIBA EuroCup’ta çıktığı sekiz maçın sekizini de kazanmış durumda bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler