FIBA’dan espor atağı!

Uluslararası Basketbol Federasyonu FIBA, milli takımların mücadele edeceği ilk espor organizasyonu olan FIBA Esports Open 2020’yi başlatacağını duyurdu.

FIBA’nın resmi internet sitesinde yer alan bilgiye göre FIBA Esports Open 2020, 19-21 Haziran tarihleri arasında yapılacak. İlk kez bir espor organizasyonu milli takımlar düzeyinde gerçekleştirilecek.

İlgili organizasyona Arjantin, Avustralya, Avusturya, Brezilya, Güney Kıbrıs, Endonezya, İtalya, Letonya, Lübnan, Litvanya, Yeni Zelanda, Filipinler, Rusya, Suudi Arabistan, İspanya, İsviçre ve Ukrayna katılım gösterecek. Her takım beş sahada, iki yedek oyuncu olmak üzere toplam yedi oyuncuyu kadrosunda bulundurabilecek ve organizasyondaki tüm maçlar online olarak oynanacak.

Günde en fazla altı maçın oynanacağı ve toplam dört saat maç yapılacağı organizasyonda tüm maçlar FIBA’nın Facebook, Twitch ve YouTube kanallarından canlı olarak sunulacak ve organizasyon NBA 2K20 oyunu üzerinden gerçekleştirilecek.

FIBA Medya ve Pazarlama Hizmetleri Genel Müdürü Frank Leenders ise kurumunun espora atılım yapmasından ötürü gururlu olduğunu ve bu hamlenin stratejik genişleme açısından önem arz ettiğini vurguladı.


Kaynak: FIBA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

Basketbol Afrika Ligi mayıs ayında başlıyor #BAL

16 Mayıs Pazar gününde tarihe geçecek bir ilk sezonun yaşanacağı Basketbol Afrika Ligi (BAL) heyecanı başlayacak. Ruanda'nın başkenti Kigali'de yer alan Kigali Arena'da başlayacak olan...

FIBA Şöhretler Müzesi 2020 Sınıfında yer alacak isimler açıklandı

FIBA, koronavirüs salgını nedeniyle şimdiye kadar açıklanmayan FIBA Şöhretler Müzesi 2020 sınıfını açıkladı. Toplamda 12 basketbol ikonuna sahip olan 2020 sınıfı üyeleri, 2021 sınıfı...

FIBA basketbolu farklı bir açıdan kadraja alıyor: Sokaktan Olimpiyatlara

FIBA yıllardır süregelen projesinde bu kez 3x3 basketbolun sokaktan Olimpiyatlara gidişini ele alıyor. Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA), basketbolseverleri yıllardır süregelen projesine katılımcı olmaya çağırıyor. FIBA kuruluşu...