#FIBA’da yeni dijital platform tanıtıldı: Basketball For Good

Uluslararası Basketbol Vakfı bugün yeni dijital platformunu tanıttı: Basketball For Good.

Uluslararası Basketbol Vakfı (IBF), ”Basketball For Good” adlı yeni dijital platformunu piyasaya sürüyor. Kuruluşun amacı basketbolun gücünü kullanarak küresel bir değişim başlatmak. IBF, basketbolun gücünü kullanarak barışı, sosyal bütünlük ve katılımı teşvik etmek için yapılan girişimlerde olumlu bir değişim başlatmayı amaçlamakta.

FIBA’nın resmi internet sitesine entegre edilen bu platformda kuruluşun global olarak yürüttüğü çeşitli Basketbol For Good projeleri yer alacak. Ayrıca Basketbol For Good vizyonu ve misyonuyla uyumlu yardım gerektiren projeler sunulmasını sağlayan bir proje öner formu da bulunacak.

Bu platform aracılığıyla bireyler bağış yapabilecek, yürütülen projeleri desteklemek için ekipman veya hizmet sunabilecekler.

Uluslararası Basketbol Vakfı, 2016 yılında Basketbol For Good programlarını geliştirmeye başlamış olup şu anda 64 ülkede 15 proje yürütmekte. Dünya çapında ise 28 bin gence ulaşıyor.

Platformun tanıtılmasıyla beraber IBF Başkanı Horacio Muratore de birtakım açıklamalarda bulundu. Bunun harika bir yol olduğunu söyleyen Muratore’nin sözleri şöyle:

”Yeni platformumuzu başlattığımız için çok mutluyuz. Çünkü sadece projelerimizin etkisini göstermek için harika bir yol değil, aynı zamanda basketbolun tüm iyiliğini sergilememizi de sağlayacak.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

B Milli Erkek Basketbol Takımımız kampa giriyor

2023 Dünya Kupası Elemeleri hazırlığı kapsamında B Milli Erkek Basketbol Takımı, 2 Temmuz'da kampa giriyor. Ahmet Çakı'nın koçluk görevini üstleneceği B Milliler, FIBA 2023 Dünya...

Avustralya ve Belçika kozlarını paylaşacak #Tokyo2020

2020 Tokyo Olimpiyatları'nda basketbol heyecanı devam ederken kadınlar ayağında da rekabet hız kesmiyor. Bugün oynanacak maçta Avustralya, iddialı rakibi Belçika ile kozlarını paylaşacak. Günün son...

Bahçeşehir Koleji gelecek sezon #FIBAEuropeCup’ta oynayacak

Bahçeşehir Koleji, gelecek sezon ülkemizi FIBA Europe Cup'ta temsil edecek olan takım olacak.  FIBA'nın resmi sitesinden yapılan açıklamada, gelecek sezon FIBA Europe Cup'ta yer alacak...