FIBA Genel Sekreteri Zagklis, “#EuroLeague ile olan ilişkimizi geliştirilebilir olarak görüyoruz”

FIBA Genel Sekreteri Andreas Zagklis, çevrimiçi olarak düzenlenen basın toplatısında medya mensuplarının sorularını cevapladı.

İlk olarak geçtiğimiz seneyi değerlendiren Zagklis, Olimpiyat Oyunları’nın ertelenmesiyle FIBA takviminin ona göre şekilleyerek başladıkları bu yılda, başta Olimpiyat Elemeleri olmak üzere bir çok önemli organizasyona imza attıklarını dile getirdi. Binlerce sporcunun yer aldığı bu organizasyonlarda, herkesin sağlığını korumaya yönelik önemler aldıklarını ve bu süreçte yanlarında yer alan tüm paydaşlara teşekkürlerini iletti.

EuroLeague ile olan ilişkileri hakkında konuşan Genel Sekreter Zagklis, “EuroLeague ile olan ilişkimizi geliştirilebilir bir ilişki olarak görüyoruz. Yaz aylarında inisiyatif kullanarak herkesi bir masada toplamayı başardık. Bu noktada iyimserim. Çünkü inisiyatif kullanarak herkesi bir araya getirdiğimizde kulüpler, EuroLeague ve NBA tarafından pozitif tepkiler aldık. Bizim problemimiz sadece takvimlerimizin çakışması değil, aslında en büyük problemimiz Avrupa basketbolunun büyümesi. Bu noktada ilk adımları doğru yönde attığımıza inanıyorum. Kolay bir şey değil ama bunun için buradayız.” dedi.

Federasyonlar ve yerel liglerin hakkında konuşan Yunan avukat, her seviyedeki kulübün daha çok kazanması gerektiğini, pastadan basketbol olarak daha büyük paylar alınmasının lazım olduğunu ve aynı zamanda federasyonların ve yerel liglerin hak ettikleri saygıyı görmesinin önemli olduğunu dile getirdi.

Ayrıca Kasım ayında gerçekleşen milli takım elemeleri penceresinin EuroLeague’in iyi niyetini gösterebilmesi adına kaçan bir fırsat olduğunu dile getirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler