FIBA 3×3 Basketbol Dünya Turu 2020, Ağustos’ta devam edecek

0
1

FIBA 3×3 Basketbol Dünya Turu 2020, Ağustos’ta devam edecek.

Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) 3×3 Basketbol Dünya Turu, 29-30 Ağustos tarihlerinde Macaristan’ın Debrecen şehrinde yeniden başlayacak ve 5-6 Eylül ve 11-12 Eylül tarihlerinde Romanya’nın başkenti Bükreş’te 2 yeni turnuva ile devam edecek.

Coronavirüs salgınına bağlı olarak yıl içinde başka etkinliklerin de gerçekleştirilmesi bekleniyor.

FIBA 3X3 Turnuvası’nda sağlık ve güvenlik önlemleri FIBA Tıbbi Danışma Grubu tarafından hazırlanan kılavuza uygun olarak alınacak. FIBA 3×3 Basketbol Dünya Turu’nda takımlar eleme turnuvasını kazanarak sokaktaki sahalardan dünya sahnesine gidiyorlardı. Ancak pandemi hesaba katıldığından takımlar ilk üç turnuvaya FIBA 3×3 takım sıralamalarına göre katılım hakkı elde edecek.

FIBA, koronavirüs salgınını göz önüne alarak bu sezon için planlanan diğer FIBA 3X3 Basketbol Dünya Turu etkinliklerini de önümüzdeki dönemde duyuracak. Turnuva için maç formaları ve özel maç topu Wilson tarafından tasarlanıp üretilecek.

FIBA; Abu Dabi, Chengdu, Mexico City ve Utsunomiya turnuvaları 2021’e ertelendi. Prag, Lozan, Los Angeles ve Nanjing turnuvaları ise 20 Mayıs’ta iptal edilmiş ve 2021’e ertelenmişti.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz