Fenerbahçe Spor Kulübü 27 Ekim 2015 günü Galatasaray Spor Kulübü Kadın Basketbol Takımı ile oynanan lig maçı öncesinde Galatasaray’ın oyuncusu Kizer’in müsabakada oynama uygunluğu bulunmadığına ilişkin bir itirazda bulunduktan sonra sert bir açıklama yayınladı.

Açıklamada söz konusu oyuncu Kizer’in Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından lisansını askıya alınması gerektiği ve Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde oynama uygunluğunun bulunmadığı söylendi.

Ayrıca Fenerbahçe Spor Kulübü, Galatasaray Kadın Basketbol Takımı’nın Lynetta Kizer’ı oynattığı bütün KBSL müsabakalarında hükmen yenik sayılmasının hukuki bir zorunluluk olduğunu ifade etti.

Hatırlanacağı üzere; Amerikalı olan ve Bosna Hersek Milli Takımı’nda da forma giyen Kizer, geçtiğimiz hafta Abdullah Gül Üniversitesi karşısında Avrupalı oyuncu statüsünde oynamıştı. Bu hafta Kizer’i Amerikalı oyuncu statüsünden oynatmak isteyen Galatasaray cephesine Fenerbahçe’den itiraz gelmiş ve oyuncunun sezon boyunca sadece bir statüde oynaması gerektiği söylenmişti. 


*Açıklama, Fenerbahçe Spor Kuübü’nün resmi internet sitesinde yer alan açıklamanın tamamına bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.

Mert İşleyen

Hayatını spora adamış birisi. NBA yazarı. İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir