Zeljko Obradovic’ten boşalan başantrenörlük koltuğu için Sarunas Jasikevicius ile görüşmelerini sürdüren Fenerbahçe Beko’da yerli hoca formülü şimdiden hazır.

Sarı lacivertli yönetimini Sarunas Jasikevicius’tan istediği sonucu alamaması durumunda başantrenör olarak düşündüğü ilk isim Ertuğrul Erdoğan. TrendBasket kaynaklarının elde ettiği bilgiye göre daha önce Fenerbahçe’de uzun yıllar görev alan deneyimli koçun yardımcılığını, Zeljko Obradovic’in de yardımcılığını yapan Erdem Can üstlenecek.

Fenerbahçe’nin yerli hoca formülünün merkezinde yer alan Ertuğrul Erdoğan ile Erdem Can arasındaki ilişki çok eskiye dayanıyor. Ertuğrul Erdoğan Erdem Can’ın kariyerinde önemli bir role sahip. Aralarında sıcak bir ilişki bulunan iki basketbol insanının birçok farklı yerde birlikte çalışmalarının hikâyesi Ertuğrul Erdoğan’ın Erdem Can’ın Olin Edirne’den Fenerbahçe’ye gelişinde önemli rol üstlenmesiyle başlıyor.

Devam eden süreçte Ufuk Sarıca’nın çalıştırdığı A milli basketbol takımında birlikte asistanlık görevi yapan iki isim yine milli takımdan da eşzamanlı olarak ayrılmıştı. Ayrıca 1993 jenerasyonunun boy gösterdiği 2012 U20 Avrupa Şampiyonası’nda milli takımın başında olan Ertuğrul Erdoğan’ın yardımcılarından biri de Erdem Can’dı.

Ayrıca Simone Piangiani’nin ayrılığının ardından Ertuğrul Erdoğan’ın Fenerbahçe’nin koçluğunu yaptığı dönemde Erdem Can yine ekipteki yardımcı antrenörlerden biriydi.

İlişkileri geçmişe dayanan ve birlikte yer aldıkları tüm organizasyonlarda iyi bir çalışma uyumu yakalayan Ertuğrul Erdoğan-Erdem Can ikilisinin sarı lacivertlilerin gelecek planını oluşturabileceği TrendBasket kaynaklarına gelen haberler arasında.

Onur Coşkun

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir