Fenerbahçe Ülker’in genç oyuncusu Berk Uğurlu, sakatlık nedeniyle 10 gün sahalardan uzak kalacak.

Fenerbahçe Ülker Takım Doktoru Koray Tarımcı, sarı-lacivertli kulübün resmi internet sitesinde, Berk’in sağlık durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Tarımcı, dün akşam antrenmanında Berk Uğurlu’nun sol ayak bileğinin burkulduğunu belirterek, “Berk Uğurlu’nun, pozisyon sonrası yapılan ilk muayenesi ve sabah çekilen MR’ı sonrasında, sol ayak bileği bağında yırtık saptanmıştır. Oyuncumuzun tedavisine hemen başlanmıştır. Berk Uğurlu’nun 10 gün sonra takıma katılabileceği düşünülmektedir” bilgisini verdi.

Sakatlığının ardından FC Barcelona deplasmanına götürülmeyen Berk’in, önümüzdeki hafta oynanacak Bayern Münih maçında oynayıp,  oynamayacağı da tedavilerinin sonucunda belli olacak. Geçtiğimiz sezonun sonuna doğru Sarı-Lacivertli ekibe önemli katkıda bulunan Berk, sezon başında kadronun derinliğinden dolayı çok fazla şans bulamamış,  Can Altintig’ın gitmesiyle birlikte tekrar kadrodaki yerini bulmuştu.

Genç oyuncuya geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir