Fenerbahçe ZVVZ USK Praha’ya farklı mağlup oldu, seride ağır yara aldı

Fenerbahçe FIBA Kadınlar EuroLeague playoff’taki ilk maçında ZVVZ USK Praha’yla deplasmanda karşılaştı. ZVVZ USK Praha oyunun her iki tarafında da büyük üstünlük kurarak Fenerbahçe’yi 76-54 mağlup etti ve seride 1-0 öne geçti.

ZVVZ USK Praha Fenerbahçe karşısında kusursuza yakın bir ilk çeyrek oynadı. Yüksek yüzdeli hücum eden ve hemen hemen tüm eşleşmeleri doğru kullanan Çek Cumhuriyeti temsilcisi oyunun her iki tarafında da sarı lacivertli ekibe üstünlük kurdu. Valeriane Ayayi’nin bireysel performansıyla takımının oyununa önemli katkı sağladığı ilk çeyreği ZVVZ USK Praha 24-14 önde kapattı.

İkinci çeyrekte de Fenerbahçe açısından değişen bir şey olmadı. Kötü bir savunma performansı sergilemeye devam eden ve hücumda da Anastasiya Verameyenka dışında seçenek yaratabilecek bir oyuncu bulamayan sarı lacivertliler oyuna ortak olamadı. Anastasiya Verameyenka’nın oldukça etkili bireysel oyunu aradaki sayı farkının daha da artmasını engellese de ZVVZ USK Praha soyunma odasına 41-27 önde gitti.

Üçüncü çeyrek oyunun her iki tarafında da ZVVZ USK Praha’nın istediği biçimde gelişti. Fenerbahçe’yi top kayıplarına zorlayan ve hücumda eşleşmeleri doğru kullanarak kolay sayı üreten ZVVZ USK Praha final çeyreğine 64-36 önde girdi. Fenerbahçe üçüncü çeyrekte dokuz sayı üretebilirken savunmada ise çok kötü bir performans sergiledi.

Final çeyreğinin başında Fenerbahçe oyun akışı içerisinde yer alabilmek için hamle yapmaya çalışsa da ZVVZ USK Praha sarı lacivertli ekibin reaksiyon göstermesine izin vermedi. Çeyreğin ilk bölümünde maçın genelinden farklı olarak savunma yapmaya karar veren Fenerbahçe Natalie Hejkova’nın ekibine çeyreğin büyük bölümünde hücumda sorun yaşatmayı başardı. Fenerbahçe’nin savunma temelli yaptığı bu hamleye rağmen oyunun kontrolünü elinde tutan ve aradaki sayı farkının çok fazla kapanmasına izin vermeyen ZVVZ USK Praha karşılaşmadan 76-54 galip ayrıldı ve seride 1-0 öne geçti.

FIBA Kadınlar EuroLeague playoff serisindeki ikinci maç 8 Mart Cuma günü 19.30’da Metro Enerji Spor Salonu’nda oynanacak. ZVVZ USK Praha İstanbul’da oynanacak maçı kazanması durumunda Final Four’a yükselecek. Fenerbahçe’nin kazanıp seriyi eşitlemesi durumunda serideki üçüncü karşılaşma 13 Mart Çarşamba günü TSİ 21.00’de ZVVZ USK Praha’nın sahasında oynanacak.


Resmi istatistik servisi | ZVVZ USK Praha – Fenerbahçe (Kadınlar EuroLeague)

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler