Fenerbahçe U18 Takımı’nın bugünkü rakibi Real Madrid, parola ise 2’de 2! #AdidasNGT

DAHV89bUAAA3YcnAdidas Next Generation Tournament’ın ikinci günündeyiz. Karşılaşmalar başladı ve heyecan devam ediyor. Temsilcimiz Fenerbahçe ise yine saat 15:00’da sahne alacak. Rakibimiz de Real Madrid.

Öncelikle dün oynanan Zalgiris Kaunas karşılaşması ile başlamak istiyorum. Zalgiris, İstanbul’a Kaunas şampiyonu olarak gelmişti. Dikkatleri üzerlerine çekmeyi başarmışlardı ve maçın kağıt üzerindeki favorisiydi. Ancak Taner Günay’ın ekibi karşılaşmaya oldukça iyi başladı. Ahmet Can Duran’ın sırtı dönük ve yüzük dönük oyunlarıyla boyalı alanda avantaj sağladık. Daha sonrasında tempoyu arttırdık ve Zalgiris’in oyununu bozduk. Ama yine de Litvanya ekibi maça tutundu ve ilk devreyi önde tamamladı. İkinci yarı ile birlikte oyun kurucu bölgesinden üstünlük kurduk. Mert İlhan, çok iyi bir maç çıkardı. Geçiş hücumlarında etkili oldu, birebirlerden sayılar üretti ve oyunu açtı. Savunmada da harika bir maç çıkarttığımızı düşünüyorum. İstatistik kağıdı da son 20 dakikada sadece 22 sayı yediğimizi yazıyor. Sonuç olarak Fenerbahçe, Ahmet Can Duran ve Mert İlhan ikilisinin önderliğinde turnuvaya böyle güzel bir başlangıç yaptı.

Bugünkü rakibimiz de Real Madrid. Ancak İspanyol temsilcisi organizasyona hiç de iyi başlayamadı. Öncelikle 2002 doğumlu Usman Garuba’nın sakatlığından ötürü şampiyonaya gelemediğini söyleyelim. Mega Bemax karşılaşmasına tekrar dönecek olursak da Real Madrid, istediği her şeyi 30 dakika boyunca sahaya yansıttı. Sani Campara ve Dino Radoncic ikilisinin performansları onları bir adım öne geçirdi. Özellikle Dino Radoncic’in kusursuz performansına değinmeden olmaz. 31 dakika boyunca elinden gelenin en iyisini yapmak için çalıştı. Ancak karşılaşmanın son 10 dakikasında işler bir anda tersine döndü. Nikola Miskovic önderliğinde Mega Bemax, final periyodunda tam 31 sayı buldu ve karşılaşmadan 75-65 galip ayrıldı. Alınan bu kötü mağlubiyetin ardından Real Madrid, bugün Fenerbahçe’nin karşısına çıkacak. Tekrar kendilerini kanıtlamak istiyorlar ve parolaları galibiyet.

u18-real-madrid-champ-angt-coin-2017-jt16-photo-antonio-ordonez
www.adidasngt.com

Real Madrid karşısındaki en önemli silahımız yine Ahmet Can Duran olacak. Dünkü Zalgiris Kaunas maçında çok iyi işler yapmıştı. Boyalı alanda aldığı hemen hemen her topu çok olumlu kullandı. Bugünkü mücadelede de ondan maksimum katkılar almalıyız. 1999 doğumlu Barış Yeniay ise Zalgiris Kaunas karşısında istediği oyunu bir türlü sahaya yansıtamadı. Real Madrid karşısında her oyuncumuzdan katkılar almamız gerektiğini düşünürsek de onun bugünkü performansı belirleyici bir diğer nokta. Gelelim yan parçalara. Dünkü mücadelede Adem Bayrak, Cengizhan İvedi ve Mert Halavurte gibi isimlerden hiç de fena katkılar almadık. Bugün de onların saha içindeki performansları bizim adımıza oldukça önemli. Ayrıca Real Madrid takımının Ahmet Can Duran’a özel önlemler alabileceği düşüncesindeyim. Bu nedenden ötürü de maç içerisinde oyunu açmamız gerekecek. Gereken üç sayılık isabetleri bulduğumuz takdirde de alan paylaşımında istediğimiz işleri yapabilir, Ahmet Can Duran’a iyi pozisyonlar hazırlayabiliriz. Savunmada ise agresif olmak birinci kural. Dino Radoncic’in yanı sıra Sani Campara’nın da sorumluluktan kaçmayacağını düşünüyorum.

Karşılaşmanın 15:00’da başlayacağını tekrar tekrar belirtelim. Ayrıca bugünkü mücadeleyi yine FB TV’den canlı olarak takip edebilirsiniz. Temsilcimiz Fenerbahçe’ye gönülden başarılar…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler