Fenerbahçe U18, Real Madrid U18’e diş geçiremedi | #adidasNGT

Adidas Next Generation Tournament’in ilk gününde Zalgiris Kaunas’ı Ahmet Cömert Spor Salonu’nda 72-60 mağlup eden Fenerbahçe U18 Erkek Basketbol Takımı, organizasyonun ikinci gününde Real Madrid ile karşı karşıya geldi. Son çeyrek hariç istediği oyunu hiçbir şekilde parkeye yansıtmayı başaramayan sarı lacivertliler, müsabakadan 82-64 mağlup ayrıldı ve organizasyondaki ikinci gününde ilk mağlubiyetini aldı.

Karşılaşmaya gerek hücum gerekse de savunma aksiyonlarında oldukça tempolu ve agresif başlayan Real Madrid, bire bir eşleşmelerdeki tüm pozisyonlarda Fenerbahçe kısalarını geçmeyi başardı. Sete iyi yerleşen ve iki takım arasındaki kalite farkını parkeye yansıtan eflatun beyazlılar, Koç Taner Günay’ın ekibini kolay top kayıplarına ittiği ilk on dakikalık bölümü 26-11 önde kapattı.

Begüm Ünal/TrendBasket
Begüm Ünal/TrendBasket

İkinci çeyreğe savunmada daha organize bir başlangıç yapan ve ikili oyun geçişlerindeki hatalarını minimuma indirmeyi başaran Fenerbahçe, parkeye görece daha dengeli bir basketbol yansıttı. Sarı lacivertlilerin artan oyun ivmesi karşısında Dino Radoncic liderliğinde reaksiyon gösteren Real Madrid, mücadeledeki üstünlüğünü Fenerbahçe’ye kaptırmadı ve soyunma odasına 45-26 önde gitti.

Üçüncü çeyrekte de oyun ilk yarıdakinden farklı bir noktada ilerlemedi. Aksiyonun her iki tarafında da Fenerbahçe’ye karşı ciddi fark yaratan Real Madrid, bireysel olarak yaratabileceği çözümlerden de verim almaya başlayınca aradaki sayı farkını korudu. Üç oyuncunun çift hanelerde verimlilik puanına ulaştığı eflatun beyazlılar final çeyreğine 61-43 önde girdi.

Begüm Ünal/TrendBasket
Begüm Ünal/TrendBasket

Final çeyreğine 8-2 seri ile başlayan ve aradaki sayı farkını azaltan Fenerbahçe, üç çeyrek sergileyemediği savunma performansını müsabakanın final çeyreğinde ortaya koydu. İkili oyun ve geçiş hücumlarında daha doğru pozisyon alan ve top kayıplarını kontrol altına alan sarı lacivertliler son beş dakika kırk iki saniyeye 65-51 geride girdi.

Son çeyreğin ilk bölümünde ortak olduğu mücadelede olumlu çabasının sonunu getiremeyen Fenerbahçe, karşılaşmadan 82-64 mağlup ayrıldı ve Adidas Next Generation Tournament’teki ikinci maçında ilk yenilgisini almış oldu. Real Madrid ise dün aldığı Mega Bemax yenilgisinin ardından organizasyondaki ilk galibiyetini elde etti.

Geri1 of 3

Fenerbahçe U18, Real Madrid U18’e diş geçiremedi | #adidasNGT

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler