C5xAZjIWYAUy0ImNovipiu Europe Cup 2017’de bugün final günü. Temsilcimiz Fenerbahçe de üçüncülük maçında Pallacanestro Reggiana ile kozlarını paylaştı. Sahadan 84-53 galip ayrılan Fenerbahçe, turnuvayı üçüncü sırada tamamladı.

Dün Real Madrid karşısında ağır bir yenilgi alan Fenerbahçe, bugün Pallacanestro Reggiana ile turnuvanın üçüncülük maçına çıktı. Yine alışık olduğumuz beş ile sahadaydık. Yani Ekrem Sancaklı, Batuhan Özen, Alp Oktay, Cem Kırcıman ve İsmail Karabilen beşlisi ile parkeye çıktık. İlk beş dakikalık bölümde de oyunun kontrolü bizdeydi. Hücumda çok etkili olan Sarı-Lacivertli ekip, ilk beş dakikayı 16-7 önde tamamladı. Daha sonrasında da işler istediğimiz gibi gitti. Özellikle boyalı alanda rakibimize büyük üstünlük kurduk ve çeyreği 30-13 önde tamamladık. İkinci çeyreğin başında o muazzam hücum performansımız biraz duraksadı. Ancak rakibin de farkı azaltmasına izin vermedik. Özellikle Ekrem Sancaklı,İsmail Karabilen ve Cem Kırcıman üçlüsü ile iyi işlere imza attık. Dolayısıyla da soyunma odasına 48-34 önde gittik.

İkinci yarının başında rakip biraz olsun bizi sıkıştırdı. Ancak dakikalar ilerledikçe kontrolü tekrar elimize aldık. Karşılaşma boyunca ribaundlarda daha agresif olan takım bizdik. 45 ribaund alan Fenerbahçe, rakibine ise sadece 25 ribaund verdi. Ayrıca asist sayılarında da harika bir iş çıkarttık. 20 asist yaptık ve organizasyon konusunda sıkıntı yaşamadık. Ayrıca İtalyan temsilcisi, maç boyunca hiç öne geçemedi. İlk basketten itibaren hep temsilcimiz oyunu sürklase etti. Böylece de final periyoduna 66-46 önde girdik. Son periyotta da oyunun hakimi olan taraf Fenerbahçe’ydi. Sahadan 84-53 galip ayrılan Fenerbahçe, Novipiu Europe Cup 2017’yi üçüncü sırada tamamladı.

Maçın yıldızı 2001 doğumlu Cem Kırcıman oldu. Genellikle kısa ve uzun forvet pozisyonlarında oynayan Cem, karşılaşmayı 18 sayı-10 ribaund-2 asist ile noktaladı.

Ömür Özcan

@TBAltyapi Editörü, @TrendBasket Yazarı /İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir