FIBA Kadınlar EuroLeague’in beşinci haftasında Fenerbahçe’yle Hatay BŞB. Fenerbahçe Metro Enerji Spor Salonu’nda karşı karşıya geldi. Rakibini 87-74 mağlup eden sarı lacivertli ekip gruptaki üçüncü galibiyetini elde etti. Hatay BŞB. ise iki galibiyette kaldı.

Fenerbahçe’de Anastasiya Verameyenka ve Cecilia Zandalasini galibiyette ön plana çıktı. 31 dakika, 16 saniye parkede kalan Anastasiya Verameyenka 13 sayı, 6 ribaund, 1 asist, 2 top çalma, 2 blok, 20 verimlilik puanı üretti. Verameyenka üç top kaybı yaptı. 31 yaşındaki Belaruslu pota altı oyuncusu Hatay BŞB. karşısında 6/7 iki sayı ve 1/1 serbest atış isabetiyle oynadı.

Kendisi açısından sezonun en iyi maçını oynayan Cecilia Zandalasini 35 dakika, 55 saniye parkede kalarak 19 sayı, 5 ribaund, 2 asist, 18 verimlilik puanı üretti. Zandalasini bir top kaybı yaptı. İtalyan oyuncu parkede yer aldığı süre boyunca 7/13 iki sayı, 1/1 üç sayı ve 2/3 serbest atış isabeti kaydetti.

Hatay BŞB. cephesinde Courtney Paris’in performansı galibiyet için yeterli olmadı. 34 dakika, 38 saniye parkede kalan Courtney Paris 10 sayı, 10 ribaund, 6 asist, 20 verimlilik puanı üretti. Birleşik Amerikalı pivot Fenerbahçe karşısında 5/10 iki sayı ve 0/1 üç sayı isabetiyle maçı tamamladı.

Fenerbahçe FIBA Kadınlar EuroLeague’de gelecek hafta TTT Riga’ya konuk olacak. Hatay BŞB. ise kendi sahasında Sopron Basket’le karşılaşacak.


Resmi istatistik servisi | Fenerbahçe – Hatay BŞB. (FIBA Kadınlar EuroLeague)

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir