Fenerbahçe evinde kazandı, Bilyoner.com KBL’de şampiyonluk son maça kaldı!

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi final serisi dördüncü karşılaşmasında Fenerbahçe, Yakın Doğu Üniversitesi’ni konuk etti. Maçın büyük bölümünü kontrol eden ev sahibi ekip, son bölümü de iyi oynayınca Yakın Doğu Üniversitesi’ni ile mağlup etti ve seride durumu 2-2’ye getirdi. Kupanın sahibi, önümüzdeki çarşamba günü oynanacak maçta belli olacak.

Maça kötü başlayan Yakın Doğu Üniversitesi, karşılaşmanın ilk bölümünü başarısız hücumlarla geçirirken, ev sahibi Fenerbahçe; Lavender, Candace Parker ve Birsel Vardarlı Demirmen ile skor buldu ve ilk iki dakika geride kalırken rakip takım bençine molayı aldırdı (10-0). Konuk takım, moladan üç başarılı hücumla dönse de Fenerbahçe, bu hücumlara cevap vermesin bildi (14-6). Bu andan itibaren 7-0‘lık bir seri bulan ev sahibi ekip skoru 21-6‘ya getirirken, konuk takımda seriyi bozan isim Holingsvorth oldu (21-7). Bir süre karşılıklı basketlerle geçilirken Yakın Doğu Üniversitesi, çeyreğin son bölümünde Vandersloot ve Holingsvorth önderliğinde bulduğu 8-0‘lık seriyle farkı 7 sayıya kadar indirmeyi başardı ve ilk çeyrek 25-18 Fenerbahçe üstünlüğüyle son buldu.

İkinci çeyreğin ilk sayıları deneyimli isim Birsel Vardarlı Demirmen’den gelirken, Holingsvorth’ün yanıtı da gecikmedi (28-20). Çeyreğin ilk beş dakikalık bölümü karşılıklı basketlerle geride kalırken ilk yarının bitimine 4.55 kala 16. sayısını bulan Candace Parker, farkı tekrar 13 sayıya çıkarttı (37-24). Yaklaşık bir dakika karşılıklı basketlerle geçilirken ilk çeyreğin suskun ismi Mc Bride’ın da devreye girmesiyle Yakın Doğu Üniversitesi yaklaşık beş dakikada, rakibi 10 sayı üretirken 18 sayı buldu ve ilk yarının sonunda farkı 5 sayıya kadar eritti. İlk yarı, 47-42‘lik Fenerbahçe üstünlüğüyle son buldu.

TBF (@TBForgtr)
TBF (@TBForgtr)

Üçüncü çeyrek Holingsvorth ve Vandersloot’un basketleriyle başlarken fark 1 sayıya kadar indi ama Fenerbahçe’nin yanıtı gecikmedi (49-46). Fark bir süre 1-3 sayı bandında ilerlerken Quigley’in art arda bulduğu üçlükler ve Gruda’nın sayıları, periyodun ilk beş dakikası geride kalırken konuk ekibe molayı aldırdı (59-52). Moladan etkili dönen Yakın Doğu Üniversitesi, bulduğu 9-0‘lık seriyle skoru eşitledi ve Holingsvorth’ün sayılarıyla öne geçti (59-61). Bu seriyi durduran isim, maçın etkili oyuncularından Birsel Vardarlı Demirmen olurken, skor 61‘de eşitlendi. Ekipler son on dakikaya 63-63‘lük eşitlikle girdiler.

Dördüncü çeyreğin ilk üç dakikası maçın genelinin tam tersine skor anlamında sessiz geçerken bu sessizliği bozan taraf Lavender’ın serbest atışı ile Fenerbahçe oldu (64-63). Skor üstünlüğü karşılıklı basketlerle sürekli el değiştirirken; Lavender, Gruda ve Parker ile 5-0‘lık bir seri bularak bitime üç dakika kala 71-67 öne geçti. Seriyi bozan isim Holingsvorth olurken, sezonun en etkili performanslarından birini gösteren Birsel Vardarlı Demirmen üçlüğü buldu ve bitime 1.22 kala konuk takıma molayı aldırdı (74-69). Fenerbahçe mola dönüşünde 5-3‘lük skor üstünlüğüyle maçı 79-72 kazandı ve seride durumu 2-2’ye getirdi.

Geri1 of 2

Fenerbahçe evinde kazandı ve Bilyoner.com KBL’de şampiyonluk son maça kaldı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler