TOFAŞ ile Fenerbahçe Doğuş Tahincioğlu #BSL Playoff final serisinin dördüncü maçında TOFAŞ Spor Salonu’nda karşı karşıya geldi.

Başından sonuna değin TOFAŞ’a oranla üstün bir oyun sergileyen Fenerbahçe Doğuş karşılaşmadan 77-95 galip ayrıldı. Sarı lacivertli ekip bu sonuçla birlikte seride 3-1 öne geçti.

Željko Obradović’in takımı Çarşamba akşamı oynanacak maçı kazanması durumunda #BSL’de üst üste üçüncü şampiyonluğunu elde etmiş olacak.

Karşılaşmaya her iki ekip de aksiyonun hücum tarafında oldukça etkili başladı. Ev sahibi TOFAŞ ikili oyunlar üzerinden skor üretimini gerçekleştirirken Fenerbahçe Doğuş ise topu çok iyi dolaştırdı. Pierria Henry liderliğinde oyunu organize eden Bursa temsilcisi karşısında Kostas Sloukas ve Brad Wanamaker ortaklığıyla sonuca giden sarı lacivertli ekip televizyon molasına 10-12 önde gitti.

Çeyreğin ikinci aralığında ise oyunda giderek artan bir Fenerbahçe Doğuş üstünlüğü vardı. Yarı sahada TOFAŞ’a nazaran çok daha iyi organize olan ve parkede daima çift oyun kurucu ile yer alan Željko Obradović’in ekibi bu on dakikalık bölümü 17-22 önde kapattı. Sarı lacivertliler bu çeyrekte 3/5 üç sayı isabeti kaydetti.

TOFAŞ Spor Kulübü (@TofasSporKulubu)

TOFAŞ Spor Kulübü (@TofasSporKulubu)

Fenerbahçe Doğuş ilk çeyreğin ikinci bölümünde yakaladığı ivmeyi ikinci çeyreğe de taşıdı. Maçın başına göre ikili oyunları daha iyi savunmanın yanı sıra hücum tarafındaki set ritmini de koruyan sarı lacivertli ekip Bobby Dixon ve Melih Mahmutoğlu’nun üçlükleriyle 22-31 öne geçti.

Gigi Datome ve James Nunnally ile skor üretimini sürdürülebilir hale getiren Fenerbahçe Doğuş TOFAŞ’ın sayı farkını kapatmasına izin vermedi. İlk yarının sonuna değin hücumda sergilediği performansla aradaki sayı farkını korumayı başaran sarı lacivertli ekip soyunma odasına 39-50 önde gitti. Fenerbahçe Doğuş’ta Gigi Datome şut kaçırmadan 10 sayı üretirken TOFAŞ’ta ise Kenneth Kadji 12 sayı kaydetti.

Üçüncü çeyreğe daha etkili başlayan taraf TOFAŞ oldu. Savunmada ilk yarıya oranla organize ve agresif bir görüntü çizen Bursa temsilcisi hücumda da Kenneth Kadji ile skor üretimini sürdürdü. Bu bölümde Ahmet Düverioğlu’nu boyalı bölgede etkin kılmaya çalışan Fenerbahçe Doğuş televizyon molasına 50-59 önde gitmeyi bildi.

Televizyon molasının ardından gelişen oyun akışında TOFAŞ’ın tüm çabasına karşın Gigi Datome ile ayakta kalan bir Fenerbahçe Doğuş vardı. İtalya oyuncunun hiç şut kaçırmadan 18 sayıya ulaştığı Željko Obradović’in ekibi final çeyreğine 60-71 önde girdi.

TOFAŞ Spor Kulübü (@TofasSporKulubu)

TOFAŞ Spor Kulübü (@TofasSporKulubu)

Karar çeyreğine Fenerbahçe Doğuş mesaj vererek başladı. Bir buçuk dakika içerisinde 0-8 seri yakalayan sarı lacivertli ekip 60-79 öne geçti. Fenerbahçe Doğuş’un serisine 6-0’lık bir seri ile yanıt veren TOFAŞ oyunun içerisinde kalmayı başarınca Željko Obradović mola istedi.

Mola dönüşünde TOFAŞ seriyi 8-0’a taşısa da Fenerbahçe Doğuş Gigi Datome ile çözüm üretti. İtalyan oyuncunun üst üste ürettiği beş sayı ile yeniden kontrolü ele alan sarı lacivertli ekip 70-84 öne geçti ve bu kez Orhun Ene mola istedi.

Maçın son aralığında da akıştaki üstünlüğünü koruyan Fenerbahçe Doğuş karşılaşmadan 77-95 galip ayrılarak seride 3-1 öne geçti.

Final serisinin beşinci karşılaşması 13 Haziran Çarşamba 21.00’de Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanacak.


Resmi istatistik servisi | TOFAŞ – Fenerbahçe Doğuş

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir