Fenerbahçe Doğuş’tan ikinci galibiyet, Efes henüz siftah yapamadı

Türk Hava Yolları EuroLeague’deki temsilcilerimiz Fenerbahçe Doğuş ve Anadolu Efes, organizasyonun üçüncü haftası kapsamındaki mücadelede Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda karşı karşıya geldi. İlk yarısı 34-34 eşitlikle sonuçlanan karşılaşmanın üçüncü çeyreğinde oyun kontrolünü ele geçiren Fenerbahçe Doğuş maçtan 81-70 galip ayrılarak Türk Hava Yolları EuroLeague’deki ikinci galibiyetini elde etti. Anadolu Efes ise bu sonuçla birlikte organizasyondaki üçüncü maçından da mağlubiyetle ayrılmış oldu.

Karşılaşmaya Nicolo Melli’nin hücum ribaundu sonrası bulduğu iki sayılık basketle başlayan Fenerbahçe Doğuş, boyalı bölgede kurduğu ribaund üstünlüğüyle televizyon molasına değin olan bölümü 11-6 önde geçti. Bu bölümde Anadolu Efes, Krunoslav Simon önderliğinde oyun organizasyonunu sağlamaya çalışıp, Bryant Dunston üzerinden sayılar üretirken Fenerbahçe Doğuş ise ikili oyunların ardından Jan Vesely ve Nicolo Melli ikilisini etkili kullanmaya çalıştı.

Televizyon molasının ardından gelişen akışta Krunoslav Simon’ın skora da katkı yapmaya başlamasıyla oyun üstünlüğünü ele geçiren Anadolu Efes, Fenerbahçe Doğuş’un boyalı bölgeden bulduğu sayılara yaptığı agresif ve çembere yakın savunma neticesinde büyük oranda çözüm bulmayı başardı. İvme yakalayan Koç Velimir Perasovic’in ekibi ilk on dakikalık bölümün son hücumunda Krunoslav Simon’un kaydettiği üç sayılık basketle çeyreği 20-15 önde kapattı.

Fenerbahçe Doğuş (@FBBasketbol)
Fenerbahçe Doğuş (@FBBasketbol)

İkinci çeyreğe Marko Guduric ve Gigi Datome’den bulduğu üçlüklerle başlayan Fenerbahçe Doğuş karşısında Anadolu Efes, Vladimir Stimac’ın boyalı bölgede Jason Thompson üzerinde kurduğu üstünlük ile akıştaki hakimiyetini sürdürmeye devam etti. Savunma düzeyini yukarı çekmek adına Jan Vesely’i oyuna dahil eden Koç Zeljko Obradovic’in bu hamlesi uzun eşleşmeleri bağlamında sonuç verse de Errick McCollum’ın yerine oyuna dahil olan Krunoslav Simon’un skor üretimine yaptığı katkı lacivert beyazlıların ilk yarının son iki dakika kırk beş saniyesine 33-30 önde girmesini sağladı. Çeyreğin geri kalanında hücumda görece derli toplu bir görüntü sergileyen Fenerbahçe Doğuş, skora denge getirdi ve soyunma odasına 34-34 eşitlikle gidildi.

Kusursuza yakın bir üçüncü çeyrek başlangıcı yapan ve Jan Vesely liderliğinde aksiyonun her iki tarafını da domine etmeye başlayan Fenerbahçe Doğuş, Nicolo Melli’nin de Çek oyuncuya verdiği destek neticesinde skorda öne geçti. Oyun üstünlüğünün ardından skordaki üstünlüğü de ele geçiren sarı lacivertliler, çeyreğin son aralığına 60-50 önde girdi. Son aralıkta Doğuş Balbay ve Krunoslav Simon ile skor üreten Anadolu Efes’in agresif oyun tercihine dayalı bu çabası kısa vadede netice vermedi ve Koç Zeljko Obradovic’in ekibi final çeyreğine 62-52 önde girdi.

Fenerbahçe Doğuş (@FBBasketbol)
Fenerbahçe Doğuş (@FBBasketbol)

Final çeyreğine 5-0 seri ile başlayan Anadolu Efes farkı tek hanelere indirdi ancak akışta Marko Guduric ile bir basket faul bulan ve aynı pozisyon için bir de sportmenlik dışı faul düdüğü alan Fenerbahçe Doğuş, lacivert beyazlıların serisine cevap vererek farkı yeniden çift haneler çıkarttı. (69-59) Çeyreğin geri kalan bölümünde hata yapmayan ve Anadolu Efes’in aradaki sayı farkını kapatmasına izin vermeyen Fenerbahçe Doğuş karşılaşmadan 81-70 galip ayrılarak Türk Hava Yolları EuroLeague’deki ikinci galibiyetini elde etti. Anadolu Efes ise bu sonuçla birlikte üçüncü maçında da galibiyetle tanışamamış oldu.


Türk Hava Yolları EuroLeague – Resmi istatistik servisi | Fenerbahçe Doğuş – Anadolu Efes

Geri1 of 4

Fenerbahçe Doğuş’tan ikinci galibiyet, Efes henüz siftah yapamadı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler