Fenerbahçe, bronz madalyanın sahibi oldu! #EuroleagueWomen

Ülker Sports Arena’nın ev sahipliği yaptığı Euroleague Women Final Four organizasyonunun ilk gününde Nadezhda Orenburg’a yenilerek final şansını kaybeden Fenerbahçe, bronz madalya mücadelesinde ilk günün bir diğer kaybedeni USK Prag ile karşı karşıya geldi.

Tıpkı ilk maçta olduğu gibi üçüncülük karşılaşmasında da ilk çeyreği sallantıda geçiren sarı lacivertli ekip, sezon genelindeki görüntüsünün aksine bu müsabakaya da düşük savunma konsantrasyonu ile başladı. Rakibin ribaundları domine etmesini engelleyemeyen Fenerbahçe, Çek ekibinin haliyle daha fazla top kullandığı ilk on dakikalık bölümü 24-18 geride kapattı.

İkinci çeyrekte alışık olduğumuz savunma agresifliğini sahaya yansıtan ve ilk on dakikalık bölümün aksine bire bir eşleşmelerde kolay kolay geçilmeyen Fenerbahçe, hücumda da Jantel Lavender ve Alexandria Quigley ile skor üretimini yukarı çekmeyi başarınca aradaki sayı farkını kapattı ve öne geçti. USK Prag’ın tıkanan hücumlarda sık sık Sonja Petrovic’e başvurmasıyla tamamlanan ilk yarı sonucunda sarı lacivertli temsilcimiz soyunma odasına 37-34 önde gitti.

Fenerbahçe Basketbol (@FBBasketbol)
Fenerbahçe Basketbol (@FBBasketbol)

Üçüncü çeyrek ise Fenerbahçe adına yeni bir kabusun başlangıcı anlamına geliyordu. Sonja Petrovic’in takım organizasyonuna yaptığı katkıyı Katerina Elhotova ve Kia Vaughn ile taçlandırmayı başaran Çek Cumhuriyeti temsilcisi, aradaki say farkını kapattı ve bronz madalyanın sahibini bulacağı karar çeyreğine 50-49 önde girdi.

Karar çeyreğinde ise başta Alexandria Quigley olmak üzere kararlı bir takım performansı gösteren Fenerbahçe, gerek hücumda gerekse de savunmada geri adım atmadı. Anastasiya Verameyenka’nın parkede olduğu bölümlerde maç boyunca (+19) verimlilik puanı fark yaratan sarı lacivertliler, Jantel Lavender ve Alexandria Quigley’in başarılı oyunlarıyla sonuca gitmeyi başardı.

Büyük heyecana sahne olan son bölümde hata yapmayan Fenerbahçe, USK Prag’ı 73-69 mağlup ederek şampiyonluğun uzağında kaldığı Euroleague Women Final Four organizasyonunda bronz madalyanın sahibi oldu.

Salon

Ülker Sports Arena/İstanbul

Geri1 of 3

Fenerbahçe, bronz madalyanın sahibi oldu! #EuroleagueWomen

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler