Fenerbahçe Beko’dan çocuklara sağlıklı beslenme eğitimi #EuroLeague

Fenerbahçe Beko geçtiğimiz hafta EuroLeague One Team katılımcısı çocuklara sağlık beslenme üzerine bir eğitim verdi.

Fenerbahçe Beko EuroLeague One Team etkinliğine katılım gösteren çocuklar için sağlıklı beslenme üzerine bir atölye düzenledi. Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda düzenlenen oturumda beslenmenin önemi üzerinde duruldu.

Diyetisyen Merve Gürsoy ve kulüp şefi Recep Destegüloğlu etkinlikte katılımcı çocuklara bazı tüyolar verdi. İkili; sınırlı bir bütçeyle doğru yemekleri seçme, öğün planlama ve benzeri konularda bilgilerini aktardı. Teorik eğitim sonrası çocuklar Gürsoy ve Destegüloğlu’nun gözetiminde kendilerine yulaf ezmesi ve sandviç hazırladılar.

Kulüp şefi Recep Destegüloğlu beslenmenin her zamankinden daha önemli bir mesele haline geldiğini söyledi:

“İşlenmiş gıdaların tüketimindeki artış, bunların bitki bazlı beslenmenin yerini alması ve aynı zamanda fiziksel aktivitelerin azalması geleneksel beslenme düzeninin değişmesine neden oldu. Besleyici gıdaya ulaşımın sağlık üzerinde doğrudan etkisi var. Sağlık, birçok uygun maliyetli müdahale ile uzun vadeli olarak korunabilir. Bizim bu çalışmamız da tüm ekonomik gruplardan bireylerin sağlıklı gıdaya erişebilirliği üzerine odaklandı.”

Bu atölye programı Fenerbahçe’nin TEB Ataşehir Anadolu Lisesi ile birlikte yürüttüğü risk altındaki gençlerin topluma adapte edilmesinde basketbolun gücünü kullanma temelli projesinin bir parçasıydı. Proje ayrıca basketbolun farklı değerlerini ilgi çekici ve eğlenceli hale getirerek çocukların spora ilgi duymasına yardımcı oluyor.

EuroLeague One Team ise topluma basketbol aracılığıyla ulaşmaya çalışan bir iştirak. Katılan her kulüp, içinde bulunduğu toplumun ihtiyaçlarına göre bir sosyal sorumluluk projesi geliştiriyor ve uyguluyor. Bu organizasyon aracılığıyla takımlar 2012 yılından beri toplamda 23 binden fazla katılımcıya ulaşmış durumda.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler