Gloria Cup hazırlık turnuvasında yer alan temsilcilerimizden Fenerbahçe Beko ve Galatasaray Doğa Sigorta, turnuvadan çekilme kararı aldı.

Bir oyuncunun coronavirüs testinin pozitif çıkması sonucu Antalya’da düzenlenen Gloria Cup hazırlık turnuvasından çekildiğini açıklayan Türk Telekom‘un ardından diğer temsilcilerimiz Fenerbahçe Beko ve Galatasaray Doğa Sigorta da turnuvan çekildiğini duyurdu.

Resmi site üzerinden açıklama paylaşan Fenerbahçe Beko, şu açıklama ile turnuvadan çekildiğini duyurdu:

“Fenerbahçe Beko’nun yeni sezon hazırlıkları kapsamında Antalya’da katıldığı Gloria Cup Turnuvası için takımlar genelinde yapılan Covid-19 testlerinde, değerli rakiplerimizin bazı sporcularında pozitif vakalara rastlanmıştır.
Bu durum üzerine turnuva katılımcısı ekipler bir araya gelerek değerlendirme toplantısı yapmıştır. Bu toplantı sonucunda, Galatasaray Doğa Sigorta ve Türk Telekom takımlarıyla alınan ortak karara göre, ekibimiz organizasyonun kalan bölümünde yer almayacaktır. 
Takımımız, bugün İstanbul’a dönecek ve hazırlıklarını Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda yapacağı antrenmanlarla sürdürecektir.”

Dün akşam saatlerinde bir oyuncunun coronavirüs testinin pozitif çıktığını duyuran Galatasaray Doğa Sigorta ekibi de yaptığı açıklama ile turnuvadan çekildiğini belirtti:

“Galatasaray Doğa Sigorta Basketbol Takımımızın yeni sezon hazırlıkları kapsamında Antalya’da katıldığı Gloria Cup Turnuvası için takımlar genelinde yapılan Covid-19 testlerinde, takımımız ve değerli rakiplerimizin bazı sporcularında pozitif vakalara rastlanmıştır.

Bu durum üzerine turnuva katılımcısı ekipler bir araya gelerek değerlendirme toplantısı yapmıştır. Bu toplantı sonucunda, Fenerbahçe Beko ve Türk Telekom takımlarıyla alınan ortak karara göre, ekibimiz organizasyonun kalan bölümünde yer almayacaktır. 

Takımımız, bugün İstanbul’a dönecek ve hazırlıklarını İstanbul’da yapacağı antrenmanlarla sürdürecektir.”

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir