Turkish Airlines EuroLeague’in ikinci haftasındaki derbide Anadolu Efes’e konuk olan Fenerbahçe Beko, mücadeleden 71-80 galip ayrıldı.

Anadolu Efes ilk beşi: Doğuş Balbay – Vasilije Micic – Krunoslav Simon – Adrien Moerman – Tibor Pleiss

Fenerbahçe Beko ilk beşi: Nando De Colo – Lorenzo Brown – Edgaras Ulanovas – Jan Vesely – Ahmet Düverioğlu


  • Anadolu Efes’te Shane Larkin ve Tolga Geçim sakatlıkları nedeniyle bu maçta forma giymedi.
  • Fenerbahçe Beko’da Leo Westermann ve Danilo Barthel sakatlıkları nedeniyle bu maçta forma giymedi.

Maç karşılıklı üçlüklerle başlarken Ulanovas’tan sayı bulmaya devam eden Fenerbahçe Beko’ya karşı Efes de Simon ile skor buldu. Micic’in üzerindeki baskıdan ötürü hücumda dümene geçen Simon, çembere kat ederek sayılar bulurken asistler de yaptı. Bu bölümde Efes 12-0’lık seri buldu. Organize hücumlarını sürdüremeyen Fenerbahçe ise bireysel hücum tercihleri ile skor üretmeye çalıştı. 12-0’lık serisini 16-2’ye getirdi. Son dakikada skor bulmayı başaran sarı lacivertliler ilk çeyreği 23-16 geride tamamladı.

Sarı lacivertliler ikinci çeyreğe 9-0’lık seriyle başladı. Efes bu seriyi Singleton ile sonlandırırken bu bölüm karşılıklı basketlerle geçildi. üstünlüğün sürekli el değiştirdiği bölümde üst üste iki hücumda üçlük bulan lacivert beyazlılar, Kokoskov’a molayı aldırdı. Moladan 7-0’lık seri ile dönen sarı lacivertli ekip farkı iki topa çıkardı ve Ergin Ataman molası geldi. Moladan sonra istediğini bulamayan Efes, rakibinin 7-0’lık serisini 10-‘a çıkarmasını engelleyemedi ve soyunma odasına 35-42 Fenerbahçe Beko üstünlüğü ile gidildi.

Üçüncü çeyrekte oyundaki üstünlüğünü korumayı başaran Fenerbahçe Beko, bu üstünlüğü skora da yansıtmayı başardı. Çeyreğin ilk bölümünde Efes ile arasındaki mesafeyi koruyan Fenerbahçe, son bölüme girilirken rakibinin tam saha baskısına karşı zorlandı ve skor bulamadı. Bu bölümde üst üste iki üçlük bulan Efes, devamındaki serbest atış isabetleri ile öne geçti. Devamında üst üste iki üçlük kaydeden Fenerbahçe skor üstünlüğünü yeniden ele aldı. 9-0’lık seri yakalayan sarı lacivertliler karar çeyreğine 61-54 önde girdi.

Karar çeyreğine üst üste iki üçlükle giren Anadolu Efes, rakibiyle skoru dip dibe getirse de oyunu zorlayan Micic’e iyi önlem alan Fenerbahçe skoru önde götürmeye devam etti. Savunmada iyi yerleşen sarı lacivertliler, farkı maçta ilk keza çift hanelere çıkardı. Ribaundları domine eden sarı lacivertliler mücadeleden 71-80 galip ayrıldı.

İstatistik verilerine ulaşmak için tıklayınız


Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

1 Comments

  1. Mehmet Arif Derbend - 09/10/2020

    Her ne kadar 4/10 tarihinde yazılmış bir pişmanlık yazınız var ise de (Onur Coşkun) AMA YETMEZ ! 12/8 tarihinde kaydettiğiniz Podcast'i ( Fatih Dilber ile) bir defa daha dinleyin ve bir daha asla ama asla yorum yapmayın. Yoksa ağzınıza biber sürerim. 1975 yılından beri oyuncu, altyapı yöneticisi ve izleyici olarak her anlamda basketbolun içindeyim ama bu 45 yıl içerisinde sizler kadar büyük foslayanına rastlamadım. Podcast'ten bir alıntı: "Bu takımda Üçlük sokana madalya veriliyo..." Bugün sona eren 3 maçta: CSKA % 38.5, Maccabi % 22.6, Real Madrid % 34.5, Valencia % 47.8 ve Efes % 32.1 ile üçlük kullanmış, Fenerbahçe ise % 52.9. Eddie sadece 1 Üçlük atmış. Ama size çok kötü bir haberim var, bugüne kadar hazırlık dahil sadece 7 maç oynamış bu takım acaba 2-3 ay sonra ne olur? Cevabını ben vereyim Siz daha fazla rezil olursunuz. Kokoskov ve Gherardini düzeyi yaptığınız ve gurme diye pazarlamaya çalıştığınız soğuk suya doğranmış ekmek yemeğinin çok ama çok daha fazlasını hak ediyor, ayıptır.

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir