Fenerbahçe Beko maçı son çeyrekte kopartmayı başardı! #BSL

ING Basketbol Süper Ligi’nde playoff çeyrek finali heyecanı Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda alev almaya devam etti!

Turkish Airlines EuroLeague’de istediği başarıyı yakalayamayan ancak Basketbol Süper Ligi’nde normal sezonu birinci bitiren Fenerbahçe Beko ile 7DAYSEuroCup’ta tarih yazarak finale kadar çıkmayı başaran Frutti Extra Bursaspor, Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda kozlarını paylaştı!

Maçın ilk çeyreğinde Fenerbahçe Beko ve Frutti Extra Bursaspor karşılıklı sayılar bulurken Fenerbahçe, Melih Mahmutoğlu ve Devin Booker ikilisiyle etkili olmaya çalıştı. 7DAYS EuroCup’ta final oynayan Frutti Extra Bursaspor ise yıldızları Derek Needham ve Kevvarius Hayes ile hücumlarını yönlendirdi. Televizyon molasına periyodun bitimine 04.57 kala 12-11 Fenerbahçe Beko üstünlüğü ile gidildi.

Mola dönüşü kaldığı yerden devam eden Melih Mahmutoğlu üçlük isabeti kaydederek ilk beş buçuk dakikada sekiz sayı kaydetti. Savunmada da katı bir görüntü gösteren ev sahibi ekip rakibi Frutti Extra Bursaspor’a mola aldırırken mola dönüşü Dave Dudzinski’nin üçlüğüyle yeşil beyazlılar farkı bire indirdi. Çeyreğin son anlarında Dyshawn Pierre-Dave Dudzinski arasındaki pozisyona faul bekleyen koç Dusan Alimpijevic teknik faul yedi. Periyodun son anlarını rakibine oranla daha iyi oynayan Fenerbahçe Beko ilk çeyrek sonucunda 26-21 kenara gelmeyi başardı.

İkinci çeyreğin ilk dakikasında sayı çıkmazken bu duruma Derek Needham son verdi ve Fenerbahçe Beko ilk yarının bitimine 08.51 kala mola aldı. Fenerbahçe Beko’da ise çeyreğin ilk sayılarını Nando De Colo kaydetti. Fenerbahçe Beko bu çeyrekte farkı bir ara sekize kadar çıkardı ancak Frutti Extra Bursaspor rakibinin top kaybını ve hızlı hücum fırsatını iyi değerlendirerek farkı üçe indirdi. Devrenin bitimine 03.54 kala koç Dusan Alimpijevic’in molasına gidilirken skorda Fenerbahçe Beko 37-34 öndeydi.

Mola dönüşü Onuralp Bitim ve Melih Mahmutoğlu arasında yaşanan pozisyon sonrası ortalık gerilirken Jan Vesely şiddetli itiraz nedeniyle teknik faul ile cezalandırıldı. Frutti Extra Bursaspor, Andrew Andrews’ın çizgiden ve yay gerisinden kaydettiği yedi sayıyla bir seri yakaladı ve Fenerbahçe Beko molasına gidilirken 42-37 önde olan taraf oldu. Moladan Fenerbahçe, Melih Mahmutoğlu’nun üçlüğüyle döndü. İlk yarının sonlarını savunmada sertliği arttırmayı başaran Fenerbahçe Beko üstün geçti ve soyunma odasına 50-47 üstünlükle gitti.

İkinci yarının ilk sayısı Frutti Extra Bursaspor hücumunda Derek Needham ile ikili oyun oynayan Kevvarius Hayes’ten geldi. Bu çeyrekte iki ekip de hızlı hücumlardan sayılar bulurken Fenerbahçe Beko adına Devin Booker hücumda etkili olan isim oldu. Savunmalarda sertliğin artmasıyla faul sayılarında artış olan maçta karşılıklı sayılarla fark hep stabil olarak kalmaya devam etti. Çeyreğin bitimine 01.19 kala Metecan Birsen’in attığı üçlükle fark yediye çıkarken skor 71-64’e geldi ve Frutti Extra Bursaspor mola aldı. Maçın son hücumunda John Holland köşeden bulduğu üçlükle farkı dörde indirdi ve final periyoduna 73-69 Fenerbahçe Beko üstünlüğü ile gidildi.

Final periyodunda direksiyon koltuğuna Fenerbahçe Beko adına Nando De Colo otururken ev sahibi ekip maçın bitimine 07.20 kala Fransız yıldızının turnikesi sonrasında Frutti Extra Bursaspor molasına gidilirken 80-72 önde kenara gelmeyi başardı. Mola dönüşü John Holland, deplasman ekibini maçta tutmak için kritik bir üçlük kaydetti. Holland’a cevabı Pierria Henry köşeden bulduğu üçlükle vermeyi başardı. Maçın bitimine 03.11 kala Fenerbahçe Beko farkı çift hanelere taşımayı başardı ve Frutti Extra Bursaspor molasına gidildiğinde skor 92-80 ev sahibi ekip lehineydi. Son periyotta savunmada rakibine geçit vermeyen Fenerbahçe Beko ritim bularak farkı arttırdı ve maçı 100-87 kazandı. Fenerbahçe Beko bu sonuçla seride 1-0 öne geçmeyi başardı.

Çeyrek skorları:

  1. çeyrek: 26-21
  2. çeyrek: 50-47
  3. çeyrek: 73-69
  4. çeyrek: 100-87

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler