THY EuroLeague dördüncü hafta maçında Fenerbahçe Beko, Bayern Münih’i ağırladı. Karşılaşmanın galibi 71-75  ile Bayern Münih oldu.

Fenerbahçe Beko ilk beşi: Lorenzo Brown – Nando De Colo – Edgaras Ulanovas – Danilo Barthel – Jan Vesely

Bayern Münih ilk beşi: Wade Baldwin- Nihad Dedovic – Vladimir Lucic – JJ Johnson – Malcolm Thomas


Turkish Airlines EuroLeague’de ilk çift maç haftasının kapanış gününde temsilcimiz Fenerbahçe Beko, Ülker Sports Arena’da Almanya temsilcisi Bayern Münih’i ağırladı. Karşılaşmanın galibi 71-75  skorla Bayern Münih oldu.

Temsilcimiz Fenerbahçe Beko maça fırtına gibi başladı ve ilk çeyreğe damga vurdu. Maçın ilk basketi de çember altında Jan Vesely’den geldi. Fenerbahçe Beko’da ilk çeyrekte hücum temposu ve pas trafiği çok iyi işlerken Jan Vesely ve Ulanovas öne çıkan isimler oldu. Temsilcimiz ilk çeyrekte 28 sayı üretirken savunmada da çok iyi bir performans sergiled ve çeyreği 28-9 önde kapattı. Özellikle sırtı dönük oyunlarla hücumu çeşitlendiren temsilcimiz, ilk çeyrekte 10 asiste imza attı. İkinci çeyreğe ise konuk ekipten Nihad Dedovic’in üç sayılık isabeti ile girildi. Dedovic’e cevap Dyshawn Pierre’in basket faul çıkardığı pozisyon ile geldi. İkinci çeyrekte fark bir bölümde 15’e kadar inse de temsilcimizde Vesely ve Ulanovas’tan gelen üst üste sayılar ile televizyon molasına 21 sayı fark ile gidildi.(37-16) Mola sonrası da temsilcimiz farkın inmesine izin vermedi ve devreye Fenerbahçe Beko’nun 20 sayı üstünlüğü ile girildi. (45-25)

İkinci yarıya ise iyi başlayan ekip konuk takım Bayern Münih oldu. 5 dakikada 11-4’lük skor yakalayan konuk ekip televizyon molasına giderken farkı 13’e kadar indirmeyi başardı.(49-36) Televizyon molasından Jan Vesely’nin sayılarla dönen Fenerbahçe’ye cevap Zan Mark Sisko ve Nidah Dedovic’in üst üste basketleriyle geldi. Çeyreğin son hücumuna 12 sayı geride giren Bayern Münih, Leon Radosevic’in son saniye basketi ile farkı 10’a indirdi ve karar periyoduna giderken temsilcimizin 58-48 üstünlüğü bulunuyordu. Dördüncü çeyreğin ilk basketleri de Bayern ekibinde sırtı dönük oyunda basket faul çıkaran Jaylen Reynolds’tan geldi. Devamında yine Jaylen Reynolds’tan skor bulan Bayern Münih, yaklaşık 45 saniyede 5-0’lık bir seri yakaladı ve Igor Kokoskov molasına başvurdu. Karşılaşmanın bitimine 05.37 kala 10-0’lık bir seriye imza atan Bayern Münih, üst üste Lucic ve Nick Weiler-Babb’den gelen üçlüklerle öne geçmeyi başardı.(63-65) Son 1.13 dakikaya 68-68 eşitlikle girilirken Bayern Münih, Wade Baldwin ile isabeti buldu ve öne geçti. Hücumda top kaybı yapan temsilcimizde Lorenzo Brown sportmenlik dışı bir faul yaptı ve Vladimir Lucic çizgiye geldi. Lucic’in çizgiden ikide iki ile ayrılması ardından Nando De Colo üçlüğü bulsa da yeterli olmadı ve Fenerbahçe Beko, Bayern Münih’e 71-75 mağlup oldu.

Bu sonuçla beraber temsilcimiz Fenerbahçe Beko, THY EuroLeague’de dört hafta sonunda ikinci mağlubiyetini alırken deplasman ekibi Bayern Münih, üçüncü galibiyetini tatmış oldu.


Çeyrek skorları:

  1. çeyrek: 28 – 9
  2. çeyrek: 45 – 25
  3. çeyrek: 58 – 48
  4. çeyrek: 71 – 75

İstatistik verilerine ulaşmak için tıklayınız.

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir