Fenerbahçe Beko genel menajer yardımcısı Derya Yannier’den önemli açıklamalar #EuroLeague

Turkish Airlines EuroLeague‘deki temsilcimiz Fenerbahçe Beko’nun genel menajer yardımcısı Derya Yannier, Tivibu Spor’da yayınlanan Basketbol IQ programına önemli açıklamalarda bulundu.

Bu sezonun başında Fenerbahçe Beko’ya katılan Derya Yannier katıldığı programda özellikle transfer süreci hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Derya Yannier yaptığı açıklamada “Sadece scout ekibimiz değil, bizzat ben de, Maurizio Gherardini de koçumuz da transfer konusunda çalışıyoruz. Bazen fırsatlar geliyor, bazen ise hiç oyuncu bulamıyorsunuz. EuroLeague’de bir çok takım sakatlıklardan dolayı kısa oyuncu bakıyor, herkesin sıkıntıları var.” dedi.

Şu ana kadar herhangi bir isimle ilgili ciddi bir gelişme olmadığını aktaran Yannier, her türlü alternatif isim üzerinde çalıştıkları aktardı. NBA’deki 10 günlük kontrat furyasının transfer konusunda Avrupa ekiplerini zorladığı söyleyen yönetici “ABD’deki çoğu oyuncu şu anda Avrupa’ya dönmeyi tercih etmek yerine NBA’de COVID sürecinde kısa vadeli kontratlar almayı beklemeyi tercih ediyor diyebilirim.” dedi.

Fenerbahçe Beko’da Danilo Barthel, Jan Vesely ve Nando De Colo’nun sakatlalıklarının üstüne dün açıklanan iki Covid-19 vakası moraller bozarken, Real Madrid ve Büyükçekmece karşılaşmalarının ertelenmesi şimdilik takımın toparlanması açısından büyük bir şans oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler