ING Bank Basketbol Süper Ligi’nin ikinci haftasında Fenerbahçe Beko evinde ağırladığı Lokman Hekim Belediyespor karşısında sahadan 113-74 galibiyetle ayrıldı.

Karşılaşmaya Bobby Dixon ve Jarell Eddie ile art arda bulduğu üçlükler ile başlayan ev sahibi ekip skoru bir anda 9-2 yaptı. İlerleyen dakikalarda Jan Vesely’nin de skora katkıda bulunmasıyla farkı çift hanelere çıkartan Fenerbahçe Beko ilk çeyreği takım halinde bulduğu sayılar ile 39-24 önde kapattı.

İkinci çeyreğe Dyshawn Pierre’ın sayılarıyla başlayan Sarı-Lacivertli ekip çeyreğin ilerleyen dakikalarında yakaladığı sayı farkını arttırmayı başardı ve farkı 20 sayıya kadar çıkartmasını bildi. (49-29) İlerleyen dakikalarda Berkay Candan ile sayılar bulan Fenerbahçe Beko rahat oyununu sürdürdü ve Lokman Hekim Belediyespor karşısında ilk yarıyı 60-41 önde kapatmasını bildi.

Üçüncü çeyreğe Bobby Dixon’ın üç sayılık isabetiyle başlayan Fenerbahçe farkı tekrar 20 sayının üzerine çıkartırken Dyshawn Pierre’in de art art üçlükleriyle farkı daha da yükseltti. (75-43) Çeyreğin geri kalan bölümünde Fenerbahçe iyi oyununu sürdürürken Leo Westermann’ın sayılarıyla fark 41 sayıya kadar çıktı. (90-49) Sarı-Lacivertli ekip üçüncü çeyreği 92-51 önde kapattı.

Dördüncü çeyreğe Fenerbahçe Beko genç oyuncularını sahaya sürerek başlarken iki takım karşılıklı sayılar ile maça devam etti. Son çeyrek adeta bir formalite havasında oynanırken Fenerbahçe Beko, ING Bank Basketbol Süper Ligi’nin ikinci haftasında evinde ağırladığı Lokman Hekim Belediyespor karşısında sahadan 113-79 galip ayrıldı.

 

Mert İşleyen

Maç izler, fotoğraf çeker. Bunları bir araya getir ve paylaşır.

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir