Fenerbahçe Beko detayı, dönen dolaplar: FC Barcelona’da Thomas Heurtel krizi

Turkish Airlines EuroLeague‘in Katalan devi FC Barcelona’da Thomas Heurtel kaynaklı, akıbeti merak edilen bir kriz yaşanıyor.

FC Barcelona’dan ayrılmasına kesin gözüyle bakılan Thoams Heurtel, iddialara göre menajeriyle birlikte kulübe ihanet etti. İddia sahibi Katalan ekibi olurken bu iddiayı kamuoyuyla paylaşan isim Mundo Deportivo’nun deneyimli muhabirlerinden Jose Huguet.

Haberin detaylarına baktığımızda isim durum karmakarışık. Heurtel ve menajeri Misko Raznatovic, kulübe Fenerbahçe Beko ile görüşme halinde olduklarını ve sarı lacivertlilerle anlaşma sağladıklarını söylüyor. Heurtel’i takımdan göndermek isteyen Katalanlar, bu duruma razı oluyor ve fesih görüşmeleri başlıyor.

Görüşmeler esnasında Barça, oyuncusunun hiçbir zaman Fenerbahçe Beko ile anlaşma noktasına gelmediğini ve arka planda Real Madrid ile anlaştığını öğreniyor.

Durumu ihanet olarak nitelendiren Barça cephesi, oyuncu ile vardığı sözlü anlaşmayı bozarak düşük maliyetle Real Madrid’e gitmesine izin vermedi. Yaşanan tüm bu gelişmelerin üzerine Katalanlar, dün akşam oynanan Anadolu Efes maçının ardından Barcelona dönüşünde Heurtel’i takım uçağına almadı. Heurtel’i İstanbul’da bırakan Barça, sözleşme imzalamasına kesin gözüyle bakılan takımla Barcelona’ya gitmesi beklenen Leo Westermann’ı da takımla birlikte Barcelona’ya götürmedi.

Heurtel cephesi, halen Barça’nın kontratlı oyuncusu olduğundan ötürü bu mağduriyeti yargıya taşımaya hazırlanıyor. Dün Fenerbahçe Beko ile sözleşmesini fesheden ve Barcelona ile sözleşme imzalaması beklenen Westermann ise henüz herhangi bir kontrata imza atabilmiş değil.


Kaynak: Mundo Deportivo

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler