Fenerbahçe Beko, derbide Anadolu Efes’i geçti ve saha avantajını garantiledi! | #GameON

THY EuroLeague’in 24. haftasında temsilcimiz Fenerbahçe Beko, bir diğer temsilcimiz Anadolu Efes’i konuk ettiği mücadeleden 84-66 galip ayrıldı.

Fenerbahçe Beko ilk beşi: Bobby Dixon – Erick Green – Gigi Datome – Nicolo Melli – Ahmet Düverioğlu

Anadolu Efes ilk beşi: Shane Larkin – Rodrigue Beaubois – James Anderson – Adrien Moerman – Bryant Dunston

Mücadelede perdeyi açan isim Datome oldu. Efes ise 5-0’lık seri ile maça başladı. Bobby Dixon’dan gelen beş sayı ile düelloyu harlayan Fenerbahçe Beko, Shane Larkin’den gelen sayıları önleyemeyince maçtaki ilk molaya 9-12 Anadolu Efes üstünlüğü ile gidildi. Moladan Beaubois’nın isabeti ile dönen Efes, ertesi hücumda Moerman’ın üçlüğü ile döndü ve farkı sekiz sayıya çıkardı. Datome ve Sloukas ile bu fark avantajına yanıt veren sarı lacivertliler, Vesely’nin şahane alley-oop smacı ve topu çalan Kalinic’in sayısı ile iki dakikada 9-0’lık seri yakaladı ve Ataman molası geldi. Moladan top kaybı ile dönen lacivert beyazlılar, krize girdi ve Fenerbahçe’nin etkili takım savunmasına karşı hücum etmekte zorlandı. Son dört dakikada 11-0’lık seri yakalayan ev sahibi ekip, ilk çeyreği 20-17 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe Sloukas’ın isabeti ile başlandı. Çeyreğin ilk bölümünde mücadele dozajı yüksekti. Üç dakikada sadece yedi sayının üretildiği bölümde Zeljko Obradovic mola aldı. (25-19) Moladan top kaybı ile dönen Fenerbahçe Beko’ya cezayı Pleiss kesti. Karşılıklı basketlerle ilerleyen çeyrekte Guduric ve Datome’nin üçlükleri ile farkı çift hanelere çıkarmayı başaran Fenerbahçe Beko bu fark avantajını korumayı başardı. Basit top kayıpları yapmaya başlayan Anadolu Efes, farkı eritemedi ve soyunma odasına 43-29’luk Fenerbahçe Beko üstünlüğü ile girildi.

İkinci yarıda perdeyi Dixon açtı. Efes cephesinde ise ilk isabet Dunston’dan geldi. Yay gerisinden son derece etkili olan Fenerbahçe Beko, farkı 20 sayıya dayandırdı. Çeyreğin son beş dakikasına 20 sayılık üstünlükle giren ev sahibi ekip, çift haneli fark avantajını korumayı başarsa da Moerman’ın çok uzaktan bulduğu son saniye üçlüğü ile karar çeyreğine 57-47’lik Fenerbahçe üstünlüğü ile girildi.

Final çeyreğinde açılışı Guduric yaptı. Yay gerisinden isabet bulmaya devam eden Fenerbahçe Beko, farkı yeniden 20 sayıya dayandırmayı başardığı bölümün ardından 70-52’lik sarı lacivertli ekibin üstünlüğü ile son beş dakikaya girildi. Oyun ritminden tamamen uzaklaşan ve hücum ile savunma bağını kaybeden Anadolu Efes, oyun olarak parkedeki varlığını kaybetti ve fark 25 sayıya kadar çıktı. Son dakikada sayılar kaydeden Efes, sadece skoru değiştirdi ve maç 84-66 Fenerbahçe Beko üstünlüğü ile tamamlandı.

İstatistik verilerine ulaşmak için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler