Fenerbahçe Beko deplasmanda Olympiakos’u geçmeyi başardı! #EuroLeague

Turkish Airlines EuroLeague’in 31. haftasında Fenerbahçe Beko deplasmanda Olympiakos ile karşı karşıya geldi.

Karşılaşmaya Ahmet Düverioğlu’nun pota altından bulduğu art arda sayılar ile başlayan Fenerbahçe Beko, Jan Vesely ile farkı çift hanelere çıkarttı. (5-16) Takım halinde sayı bulmakta zorlanan Olympiakos karşısında oldukça rahat bir ilk çeyrek geçiren Sarı lacivertli ekip ilk çeyreği 11-20 önde kapattı.

İkinci çeyrekte art arda kaptığı toplar ile hızlı hücuma çıkan Fenerbahçe Beko çeyreğin ilk beş dakikasını 13 sayı farkla 20-33 üstün geçti. İlerleyen dakikalarda Nando De Colo, Jan Vesely işbirliği ile sayılar bulmaya devam eden Fenerbahçe soyunma odasına rakibi karşısında 27-43 önde girdi.

Üçüncü çeyreğe Olympiakos 12-2’lik bir seri ile başlarken aradaki sayı farkını 6’ya kadar düşürdü. (39-45) İlerleyen dakikalarda kontrolü tekrar eline alan Fenerbahçe Beko çeyreğin son dört dakikasına 39-49 üstün girdi. Çeyreğin son dakikaları karşılıklı sayılara sahne olurken Sarı lacivertli ekip Olympiakos karşısında son çeyreğe 49-58 üstün girdi.

Son çeyreğe Kyle O’Quinn’den sayılar bularak başlayan Fenerbahçe Beko farkı tekrar çift hanelere çıkarttı. (49-61) Çeyreğin ilerleyen dakikalarında Olympiakos 16-4’lük bir seri ile maça tekrar ortak olmaya çalışırken farkı son saniyelerde 3 sayıya kadar indirmeyi başardı. (71-74) Son bölümde Nando De Colo’dan bulduğu serbest atışlarda hata yapmayan Fenerbahçe Beko, Turkish Airlines EuroLeague’in 31. haftasında deplasmanda karşılaştığı Olympiakos’u 71-76 mağlup etmeyi başardı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler