FC Barcelona, Bayern Münih’e kendi sahasında göz açtırmadı! #EuroLeague

Turkish Airlines EuroLeague playoff’larda Bayern Münih ile FC Barcelona Almanya’da karşı karşıya geldiler.

Playoff serisinin Münih ayağında ev sahibi takım mücadeleye pek de istediği gibi başlayamadı. İlk çeyrekten çift hanelerde skorda geriye düşen Bayern Münih ikinci çeyrekte daha düşük skorla soyunma odasına gitti. 17-26‘nın ardından ilk yarı tamamlanırken skor tabelasında 31-49 yazıyordu.

Soyunma odasından daha iyi dönen Bayern bu kez rakibine kolay sayı attırmadı. Beklenen geri dönüş bu çeyrekte gerçekleşirken çeyrek skoru 18-10, 30 dakikanın sonundaki skor ise 49-59 idi. Fizikselliğin, temasın çok olduğu mücadelede yorulan Bayern Münih’in yakaladığı ritmi Nikola Mirotic bozdu.

Devreyi sadece 1 top kaybıyla tamamlayan Barcelona dış atışlardan da istediği sayıları bulunca eriyen fark yeniden büyüdü.

Çift hanelerden inmeyen farka karşın mücadeleden vazgeçmeyen bir Bayern Münih sahadaydı. Oyunun içerisinde kalmaya devam ederek son dakikaları da iyi değerlendirdi. Augustine Rubit & Vladimir Lucic ikilisinin takımı sırtladığı maçın son bölümünde bir kez daha geri dönüş yapan Bayern Münih farkı kritik anlarda tek haneye indirdi.

Birkaç dakika daha vakti olsa maçın seyrini değiştirebileceğini son bölümde gösteren Andrea Trinchieri ve öğrencileri ilk iç saha maçlarını kaybettiler. İspanya’dan bir maçlık avantajla dönmelerinin ardından seride durum şimdi 2-1 Barcelona lehine oldu.

Çeyrek skorları:

  1. çeyrek: 17-26
  2. çeyrek: 31-49
  3. çeyrek: 49-59
  4. çeyrek: 66-75

Karşılaşmanın bireysel istatistikleri için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler