Dünyanın en iyi basketbol ligi olarak kabul edilen NBA birçok oyuncunun hayali ve gelmek istediği en son nokta olarak görülüyor.

Real Madrid’in yıldız oyuncusu Facundo Campazzo da bu oyunculardan sadece bir tanesi. Dün gece takımıyla birlikte Fenerbahçe Beko karşısına çıkan oyuncu sonrasında NBA ekiplerinden Denver Nuggets’a transfer oldu.

Jose Ignacio Huguet’ın haberine göre Denver’dan iki yıl için 10 milyon dolar alacak Arjantinli oyuncunun Real Madrid’ten ayrılmak için ödeyeceği sözleşme fesih bedeli ise 5.3 milyon dolar olarak ifade edildi.

Haberin devamında ise bu fesih bedelinin taksitlere bölündüğü ve Campazzo’nun bir süredir Real Madrid’ten zaten maaş almadığı belirtildi.

Yıldız oyuncunun sözleşmesi bittikten sonra Real Madrid oyuncu veya kulübünden bu paranın geri kalanını isteyecek. Eğer Campazzo NBA’de başarılı olursa kulüp bu paranın geri kalanını ödeyecek eğer oyuncu başarılı olamaz ve Avrupa’ya dönerse borç miktarını çıkardığımız zaman Madrid ekibinde düşük bir kontrat ile oynamak zorunda kalacak.


 

Mert İşleyen

Maç izler, fotoğraf çeker. Bunları bir araya getir ve paylaşır.

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir