Evan Fournier, Fransa Basketbol Federasyonu’nun verdiği karara tepkili!

Thomas Heurtel’i yakından ilgilendiren konu hakkında Evan Fournier da konuştu.

Fransa Basketbol Federasyonu, geçtiğimiz günlerde milli takımda oynayacak basketbolcular için bir metin yayınlamıştı. Ukrayna işgalinin ardından birçok organizasyon Rus kulüplerine yaptırım uygularken, o kulüplerde oynayacak oyuncular için de durum benzer hale geldi. Evan Fournier da gündem olan bu konu hakkındaki düşüncelerini aktardı.

Federasyon, Rusya’da herhangi bir takımın formasını giyen basketbolcuların milli formayı sırtına geçiremeyeceğinin altını çizdi. Thomas Heurtel de bu durumdan nasibini alanlardan. Zenit St. Petersburg ile imza atmaya bu kadar yaklaşmışken milli forma için anlaşmaktan vazgeçtiğini açıkladı.

NBA’de forma giyen ve Fransa milli takımının bir parçası olan Fournier ise alınan bu karara tepkili. Heurtel’in imzaladığı gibi o da federasyonun şart koştuğu beyanı imzaladı. Hiç hoşlanmadığını yaptığı açıklamalarla belli etti ve ekledi:

”Dürüst olmak gerekirse bu tarz durumları desteklediğim söylenemez. Takımın iyiliği ve boşuna sorun yaratmanın bir anlamı olmadığı için imzaladım.

Dünyanın her yerinde birçok çatışma mevcut. Bunu tüm çatışmalar için uygulasaydık hiçbir ülkede oynayamazdık. Bununla başa çıkmak zorundayız. Bunlar, oyuncular olarak bizi aşan şeyler.”

1 Eylül’de başlayacak olan EuroBasket 2022’de Fransa B Grubu’nda yer alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler