Fransa Milli Takımı’nın NBA’deki temsilcilerinden Evan Fournier, milli takımın Haziran ve Temmuz aylarında oynayacağı Dünya Kupası Elemeleri’nde forma giyeceğini açıkladı.

FIBA’nın resmi sitesine konuşan başarılı skorer, önümüzdeki yaz milli takımda yer alıp almayacağı ile ilgili gelen soruya “Her yaz olduğu gibi neden milli takımda oynamayayım ki? Kesinlikle orada olacağım. Oyuncuların Haziran ve Temmuz dönemindeki maçları kaçırmaları için bence bir neden yok. Beni sayabilirsiniz, her yıl yaptığım gibi milli takımda oynayacağım. İnsanlar bana bu konu hakkında soru sormayı bırakmalı çünkü yaz döneminde her zaman milli takım için müsait olacağım.” ifadelerini kullandı.

NBA’de Orlando Magic formasını terleten Fournier, geride bıraktığı sezonda kariyerinin en iyi performanslarından birini sergilerken; 57 maça çıktı, ortalama 32,2 dakika süre aldı ve 17,8 sayı ortalaması ile mücadele etti.

1992 doğumlu Fournier’in parçası olduğu Fransa Milli Takımı, 2019 Dünya Kupası Elemeleri kapsamında Belçika, Bosna-Hersek ve Rusya ile birlikte E Grubu’nda mücadele ediyor. Gruptaki ilk dört maçından da galibiyet ayrılan Vincent Collet’in öğrencileri, gruptaki kalan iki maçını Bosna-Hersek ve Rusya ile deplasmanda oynayacak.

Onur Çelikten

Twitter: @mrcelikten - E-posta: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir