Evan Fournier: ”Avrupa’da Fransız hanedanlığı kurmak istiyorum”

New York Knicks forması giyecek Fransız yıldız oyuncu Evan Fournier, Fransa’nın önümüzdeki yıllara damga vuracağını belirten bir röpartaj verdi.

Evan Fournier, Fransa’nın uluslararası düzeyde bir hakimiyet dönemi kurması için bir başlangıç olarak FIBA ​​EuroBasket 2022 zaferini hedefliyor. Fransa, Çin’deki 2019 FIBA ​​Dünya Şampiyonası ve Tokyo 2020 Olimpiyatları olmak üzere son iki büyük turnuvada da Amerika Birleşik Devletleri’ni yenmeyi başarmıştı.

Evan Fournier Fransa Milli Takımı ile hedefleri hakkında, ”Spor kültürümüzü tanıtmalı, hırslı olmaktan korkmayı bırakmalıyız. Bunun değişmesini istiyorum ve ekibimiz bunu yapabilir. Biz kimseden korkmuyoruz. Vizyonum, İspanya’nın son 15 yılda olduğu gibi dominant olmak.” dedi.

Sözlerine takımının ve ülkesinin potansiyeli ile devam eden Fournier, ”Tokyo sadece bizim ilk finalimiz oldu. EuroBasket 2022’yi kazanmak istiyorum. Durmanın zamanı değil. Bir hanedan kurma fırsatımız var. Bu takım her yaz büyümeli, aynı duyguları yeniden yaşamalı, Tokyo’daki başarımızı mümkün kılan şeyi yeniden harekete geçirmeli: egoyu bir kenara bırakmak, birbirleri için savaşmak, bu kazanma zihniyetine sahip olmak. Ve her yıl sıfırdan bu duygularla başlamak istiyorum.” dedi.

Fransa’daki genç sporculara rol model olmak hakkında ise, ”Bu sporumuz için bir fırsat ama aynı zamanda basketbolun ötesine geçerek Fransa’da spora yardımcı olabilecek bir şey. Bütün bir nesil için bir örnek oluşturabiliriz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Fransa, FIBA ​​EuroBasket 2022 turnuvasında B Grubu’nda yer alıyor, maçlarına ev sahibi Almanya’ya karşı Köln’de başlayacak ve grup aşamasını tamamlamak için Litvanya, Macaristan, Bosna-Hersek ve Slovenya ile karşı karşıya gelecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler