Ev sahibi Eskişehir Basket, Trabzonspor Basket’i kolay geçti | #BSL

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 10. hafta mücadelesinde Eskişehir Basket, Trabzonspor Basket’i evinde ağırladı. Karşılaşmayı kontrolü altında tutan ev sahibi takım maçı 90-72 ile kazanmasını bildi.

Karşılaşmanın ilk sayıları Caner Erdeniz’le ev sahibi takımdan gelirken, konuk takımda Eldridge’in yanıtı gecikmedi (3-2). Ayres ve Rowland ile Green ve Eldridge’in karşılıklı basketleriyle ilk iki dakika sonunda skor 7-6 oldu. Bu andan itibaren 7-0‘lık bir seriyle oyunun kontrolünü ele geçiren Eskişehir Basket 14-6 öne geçmeyi başardı. Trabzonspor cephesinden seriye karşılık veren isim iki sayılık basketiyle Obekpa olurken, ev sahibinin cevabı gecikmedi (17-8). Çeyreğin geri kalan kısmı karşılıklı basketlerle geçerken, ilk on dakika 26-18′lik skorla ev sahibi lehine sonuçlandı.

İkinci çeyreğin ilk başarılı hücumu Kravtsov’un iki sayılık basketiyle sonuçlanırken, Duncan’ın da turnikesiyle birlikte ev sahibi takım farkı açtı (30-18). Trabzonspor’un etkili ismi Eldridge bulduğu üç sayılık isabetle farkı kapatmaya çalışırken, Tuncer’in aynı şekilde verdiği karşılıkla skor 33-21 oldu. Çeyreğin ilk beş dakikası geride kalırken karşılıklı basketlerle birlikte skor 41-28‘i buldu. Bu andan itibaren 13-9‘luk üstülük sağlayan Tranzonspor, devreye farkı kapatarak girdi (49-41).

Trabzonspor BK @tsbasket
Trabzonspor BK (@tsbasket)

İkinci yarı Rowland’ın dört sayılık iki hücumuyla başlarken, konuk takımdan karşılık veren isim faul çizgisinden bulduğu sayılar ve başarılı turnikesiyle Caleb Green oldu (53-45). Ev sahibi takım Baron ve Ayres’in üst üste gelen sayılarıyla farkı açmaya çalışırken, takımını sırtlayan Green, bir de iki sayılık isabet buldu (57-47). Baron ve Obekpa’nın karşılıklı sayılarının ardından Duncan ve Tuncer’le art arda isabetler bulan Eskişehir Basket, çeyreğin bitimine bir buçuk dakika kala 20 sayılık fark yakaladı (71-51). Periyodun son sayıları Trabzonspor tarafında çeyreğin en iyi performansına sahip olan Green’den geldi (71-53).

Son on dakika konuk takımın üst üste gelen dört sayısıyla başlarken Eskişehir’in yanıtı Marshall ile geldi (73-57). Eskişehir Basket, Kravtsov ve Obekpa’nın karşılıklı basketlerinden sonra Duncan’ın art arda gelen sayılarıyla farkı tekrar 20 sayıya çıkarttı (79-59). Trabzonspor cephesinden bir üçlük gelirken, Kravtsov’un iki sayılık şutu gecikmedi (81-62). Trabzonspor rakibine Green ve Obekpa ile yüklenirken, ev sahibi takım Ayres ve Rowland ile karşılık verdi (85-68). Karşılaşmanın geri kalanı 5-4‘lük skorla geçilirken Eskişehir Basket, 90-72‘lik yüksek bir skorla galip geldi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler