THY Euroleague yönetimi tüm dijital platformlardaki canlı yayın ve içerik kalitesini artırabilmek adına New York menşeli dijital ortam destekleme ve video şirketi NeuLion ile ortaklık anlaşması imzaladı. 

ULEB organizasyon yönetimi, FIBA ile girilen amansız yarışta ön plana çıkabilmek adına çeşitli yatırım hamlelerini sürdürmeye devam ediyor. Özellikle geride bıraktığımız THY Euroleague sezonunda dijital platformlardaki canlı yayın ve video kalitesi hakkında birçok şikayetle karşı karşıya kalan organizasyon yetkilileri bu yönde bir iyileştirmeye gitme kararı kaldı.

2004 yılından bu yana başta New York olmak üzere dünyanın her yerinden 575 kurum ve kuruluşa dijital yayın desteği sağlayan NeuLion ile partnerlik anlaşması imzalayan Euroleague, tamamen şirket yetkililerinin tasarrufunda olmak üzere yayın ve mobil uygulamalar alanında köklü altyapı değişikliklerine gitmeye hazırlanıyor.

Euroleague sezonunun başlamasına kısa bir süre kalmasına rağmen normal sezondaki ilk grup maçlarına değişiklikleri yetiştirmek isteyen yetkililer, önümüzdeki basketbol sezonunda dünyanın çeşitli yerlerindeki her basketbol tutkununun dilediği takdirde THY Euroleague karşılaşmalarının yayınlarına kolayca erişebileceğini ifade etti.

Onur Coşkun

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir