#EuroLeague’de genel menajer anketi sonuçlandı: Anadolu Efes Final Four adayı

Turkish Airlines EuroLeague‘de her sezon yapılan genel menajer anketi sonuçlandı ve Anadolu Efes Final Four adayları arasında gösterildi.

Her sezon ilk yarı sonunda yapılan ankette bu sezon bazı departmanlarda beklenmedik sonuçlar görülürken temsilcimiz Anadolu Efes yüzde 55.6’lık oranla Final Four’un dördüncü adayı olarak gösterildi.

Final Four’un diğer adayları yüzde 94.4’erlik oranlarla CSKA Moscow ve FC Barcelona ile yüzde 72.2’lik oranla Real Madrid oldu.

İzlemesi en keyifli takım departmanında ise ALBA Berlin, FC Barcelona ve Valencia Basket yüzde 16.7’şerlik oranla bu departmanın zirvesini paylaştı.

Diğer temsilcimiz Fenerbahçe Beko, hiçbir departmanda takım veya oyuncu olarak yer almadı. Efes’in yıldızı Shane Larkin ise Nikola Mirotic ve Walter Tavares ile birlikte GM’lerin kadrosunda görmek istediği oyuncular arasında gösterildi.

Koç Sarunas Jasikevicius sezonun şimdiki bölümüne kadar en iyi koç olarak gösterilirken en iyi lider olarak yüzde 16.7’lik oranla Türk pasaportu da bulunan Scottie Wilbekin gösterildi.

En iyi savunmacı departmanında yüzde 44.4 oranla Walter Tavares zirveye yerleşirken en iyi pasör alanında ise Nick Calathes yüzde 61.1 oranla açık ara lider oldu.

En iyi clutch oyuncu alanında Mike James yüzde 38.9 oranla ilk sırada yer aldı. En keskin şutörler departmanında ise Kyle Kuric’i takip eden James, MVP adayları arasında da yüzde 61.1 ile ilk sırada gösterildi. James’i bu alanda Nikola Mirotic takip etti.

Diğer ödüller ve oranları:

Yılın sürpriz takımı: FC Bayern – yüzde 72.2

En rahatsız edici eşleşme: FC Barcelona – yüzde 27.8

Yılın en iyi çıkış yapan oyuncusu: Jordan Loyd – yüzde 22.2

En etkileyici oyuncu: Mike James – yüzde 38.9

Yükselen yıldız: Rokas Jokubaitis – yüzde 61.1


Kaynak: euroleague.net

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler