EuroLeague Women büyümeye devam ediyor!

EuroLeague Women, organizasyonel anlamda büyümeye devam ediyor.

Her sezon üstüne koymaya devam eden EuroLeague Women, büyümesini bu sezon da sürdürdü. Son üç sezondaki dijital verilerini paylaşan organizasyon, rakamlardaki artışı takipçileriyle paylaştı ve teşekkürlerini sundu.

Sosyal medya kanallarındaki tüm etkileşim kategorileri 2018-19’dan bu yana önemli yükseliş gösterdi. Organizasyon, en büyük gelişimini ise video görüntüleme sayılarında yaşadı. İki yıl önce tüm sezon boyunca 1.4 milyonda kalan video görüntülenme sayısı bu sezon itibarıyla 25 milyonu gördü. Bu yükselişte EuroLeague Women YouTube kanalının da önemli payı oldu.

EuroLeague Women öte yandan telefon aplikasyonunun ve resmi sitesinin kullanım verilerini de paylaştı. Sezon boyunca site 550 bin, aplikasyon ise 191 bin kez ziyaret edilirken, en çok ulaşımın sağlandığı ülkeler sırasıyla İspanya, Fransa, Türkiye, ABD ve İtalya oldu.

Organizasyon dijital rakamlarının yanı sıra, seyirci rakamlarında da bu sezon bir rekora imza attı. Fenerbahçe Safiport ile Sopron Basket’in oynadığı final maçını 9.500 taraftar yerinde seyretti. Bu, Final Four tarihinin en yüksek seyirci sayısı olarak tarihe geçti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler