Euroleague ve EuroCup Kurulu, yeni sezon öncesi bir araya geldi

Euroleague ve EuroCup kurulları, 2020/21 sezonu öncesi istisnai durumlar, sağlık ve güvenlik protokollerini görüşmek adına bir araya geldi.

EuroCup Kurulu ile Euroleague Yönetim Kurulu yeni sezon öncesi 29 Ekim ve 1 Eylül’de olmak üzere iki sefer toplantıda buluştu. İki toplantının da ana gündemi Turkish Airlines EuroLeague ve 7DAYS EuroCup 2020/21 sezonu öncesi COVID-19’a bağlı özel düzenlemeleri, sağlık ve güvenlik protokollerini olurken şu konular üzerinde istişarede bulunuldu:

  • Temel hijyen kuralları: el yıkama, sosyal mesafe, yüz maskesi kullanımı ve havalandırma.
  • Maç sahası ve soyunma odası alanlarında maksimum sayıda kişiyi belirleyen salon ve antrenman tesisi yönergeleri.
  • Her kulüpte bir COVID-19 yöneticisinin atanması, eğitim oturumları, önerilen günlük sağlık takibi, tıbbi değerlendirme formları.
  • Oyuncular, teknik ekip ve hakemler, pozitif bir PCR testi sonucu olması durumunda izlenecek protokollerle her maçtan üç gün önce bir PCR testi yapılması.
  • Oteller, ulaşım, hakemler, TV prodüksiyonu, medya ve seyirciler için kurallar.

Bu protokoller, onaylanmasının ardından düzenli olarak gözden geçirilecek ve mevcut durumun olası herhangi bir evrimine göre uyarlanacak.

COVID-19 pandemisinin neden olduğu özel durumlarda tüm kulüplere uygulanacak açık ve eşit bir çerçeve oluşturara  taraftarlarla ve ticari ortaklarla taahhütleri yerine getirmek için yarışmaların düzenliliğini mümkün olduğunca korumak ve yarışmadaki tüm kulüpleri korumak için özel düzenlemeler belirlenmiştir. Bu özel düzenlemeler şu şekilde:

  • Yerel makamlar tarafından herhangi bir karşılaşmanın oynanmasını engelleyen kısıtlamalar getirilmesi durumunda oyunların olası askıya alınması, yerinin değiştirilmesi ve yeniden planlanması ile ilgili kurallar.
  • Oyunların yerinin değiştirilmesi durumunda rollerin ve sorumlulukların tanımı.
  • Her yarışmanın farklı aşamalarındaki tüm karşılaşlamaların oynanmış olması gereken bitiş tarihlerinin belirlenmesi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler