#EuroLeague Oyuncular Birliği’nden tarihi kararlar!

EuroLeague Oyuncular Birliği (ELPA), oyuncuların haklarının korunması çerçevesinde tarihi değişiklikler ve kararlara imza attı.

ELPA, yaptığı toplantı sonrasında 2019/2020 Turkish Airlines EuroLeague sezonundan itibaren devreye girecek yeniliklerini açıkladı.

Yeni sezonda oyuncuların haklarını iyileştiren bir sistem aktif olacak. Sisteme göre antrenman kamplarının başlangıcı için bir tarih belirlendi. Sezon öncesindeki antrenman kampları ,bu sezon için, 22 Ağustos’ta başlayacak. Böylelikle birçok takımda birçok oyuncu daha az sayıda yorucu idman yapacak.

Ayrıca oyuncuların seyahat koşulları da iyileştirildi. ELPA’ya bağlı oyuncular, konaklamalarında tek kişilik odalarda kalırken havaalanlarında önceliklere sahip olacak.

ELPA’da tartışılan bir diğer konu ise Turkish Airlines EuroLeague maçlarında salonlarda kullanılan parke reklamları oldu. Kaygan olması nedeniyle oyuncuların sakatlanmasına neden olan yapışkan reklamlar, artık salonlarda bulunmayacak. Top toplayıcılar da her maç öncesinde oyunculara ısınmaları sırasında yardım edecek.

ELPA ekibi bu kararları birçok yıldız ismin yer aldığı video ile kamuoyuna duyurdu:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler