#EuroLeague Oyuncular Birliği, EuroLeague sezonunun durdurulmasını istiyor!

EuroLeague Oyuncular Birliği, yaşanan coronavirus salgını sonrası EuroLeague sezonunun durdurulmasını istiyor.

EuroLeague Oyuncular Birliği, az önce yaptığı açıklamada EuroLeague ve katılımcı kulüplerden sezonun geri kalanının sağlık güvenliği ve hareket özgürlüğü garanti edilene kadar askıya alınmasını istedi.

Oyuncular Birliği’nin yaptığı açıklama şu şekilde:

”EuroLeague Oyuncular Birliği, EuroLeague’e resmi bir mektup gönderdi: Son birkaç gün boyunca oyuncular, coronavirus krizi sonrası kulüplerin mevcut rekabet programına devam etmesi durumunda sağlıkları ve aileleriyle ilgili artan ve haklı görüşlerini dile getirdi.

Değişen koşullar EuroLeague’e ve katılımcı kulüplere bir hatırlatma daha gerektirdi; EuroLeague ve katılımcı kulüpler, oyuncuların ve ailelerinin sağlığını, seyahat ettirerek ve karşılaşmalarda oynatarak coronavirus riskiyle karşı karşıya bırakmayı talep edemez. Buna ek olarak oyuncuların coronavirusün daha fazla yayılmasını önlemek için seyahat kısıtlamalarını veya basın toplantılarındaki yasakları es geçerek ulusal sağlık düzenlemelerini atlatmalarını isteyemez.

Yukarıdakilerin ışığında, EuroLeague Oyuncular Birliği, EuroLeague’den ve katılımcı kulüplerden oyuncuların sağlığını ve güvenliğini birinci öncelik tutarak sağlık güvenliği ve hareket özgürlüğü garanti edilene kadar organizasyonun askıya alınmasını istedi.”


 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler