#EuroLeague ödül havuzunu genişletiyor!

Uzun süredir ödül havuzunun darlığı nedeniyle sıklıkla eleştirilen Turkish Airlines EuroLeague, nihayet havuzu genişletiyor.

Sırbistan merkezli medya organı Nova.rs’de yer alan habere göre EuroLeague, önümüzdeki sezondan itibaren ödül havuzunu genişletiyor. Böylelikle kulüplerin pazarlama ve sportif harcamalarının karşılığında elde ettiği başarılar neticesinde verilen maddi ödüller artırılmış olacak.

Habere göre A lisansı bulunan takımlara 1 milyon 500 bin euro dolaylarında nakit sağlanması planlanırken A lisansı olmayan takımlar için bu nakit miktarı 500 bin euro ile sınırlandırılacak.

Her galibiyet için prim sisteminin devam edeceği ligde ilk 14 sırayı alan takımlar ise ekstra ödüllendirilecek. Haberde yer alan bilgiye göre 14. sırada yer alan takım ek olarak 150 bin euro bedeli kasasına koyacak ve bu miktar sıralama yükseldikçe orantılı olarak artacak.

Final Four’da yer alan takımlar ise ek bir ödül havuzundan daha yaralanacak. Buna göre dördüncü sırayı alan takım 650 bin, üçüncü takım 750 bin, finalist takım 850 bin, şampiyon takım ise 1 milyon 500 bin euro geliri kasasına koyacak.

Geçtiğimiz yıllarda şampiyonluğa uzanan takım bir milyon euro ile ödüllendiriliyordu.

Bizi Instagram üzerinden takip etmek için tıklayınız


Kaynak: Nova.rs

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler