EuroLeague Koçlar Birliği’nden yepyeni proje #EuroLeague

Euroleague Basketball organizasyonlarında görev alan koçların oluşturduğu EuroLeague Koçlar Birliği, yepyeni bir projeye imza atıyor.

EuroLeague Koçlar Birliği (EHCB), Koçlar Akademisi projesini dün lanse etti. Dünyanın dört bir yanından antrenörlere ulaşmak ve yetiştirmek için tasarlanan bu program ilk etapta 44 ülkeden 100’den fazla katılımcıya ev sahipliği yapacak. Bu heyecan verici proje Avrupa, Orta Doğu, Asya, Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Avustralya’daki ülkelerin antrenörlerine uzanacak.

EHCB üyelerinin bilgi birikimi ve Belgrad Üniversitesi Spor ve Beden Eğitimi Fakültesi imkanlarıyla yükselecek olan bu program, gelecek nesillerin antrenörlerini yetiştirmeyi hedefliyor.

Aralık 2020 ve Ağustos 2021 dönemleri arasında katılımcılar, üniversitenin öğretim üyeleri, konuk koçlar ve EHCB üyeleri tarafından verilen derslere online olarak katılacak. Aynı zamanda tüm katılımcılar, Haziran 2021’de EHCB üyelerinin şahsen katılacağı EHCB Koçlar Kongresi’ne katılma fırsatı elde edecek.

EHCB Başkanı Zeljko Obradovic, projenin lansmanında şunları söyledi:

“Modern teknolojiler sayesinde EHCB Koçlar Akademisi, sekiz ay boyunca dünyanın dört bir yanından koçları birbirine bağlayacak. Dünyanın her yerinden tüm meslektaşlarımızı EHCB ailemize davet etmek istiyoruz. Bu projemiz, geçmişte bu teknolojilerin mümkün olmadığı dönemin çok daha üstünde bir katılım düzeyine erişecektir. Biz EHCB üyeleri olarak bu yolculukta yanımızda olmanızdan ötürü çok mutluyuz. Koç yetiştirme misyonumuzda bize destek verdikleri için Belgrad Üniversitesi profesörlerine de teşekkür ederiz.”


Euroleague Head Coaches Board

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

#EuroLeague’de normal sezon sona erdi | Puan durumu

Turkish Airlines EuroLeague normal sezon heyecanı dün gece sona ererken sezonun puan durumu da netleşmiş oldu. EuroLeague normal sezon heyecanı ertelenen ve önümüzdeki hafta oynanacak...

Ergin Ataman: “Motivasyon olmadığında basketbol oynamak zor” #EuroLeague

Turkish Airlines EuroLeague'de dün gece Olimpia Milano'ya kaybeden Anadolu Efes'te Koç Ergin Ataman maç sonunda konuştu. Motive olmanın altını çizen Koç Ergin Ataman, son üç...

Nefes kesen EuroLeague gecesi, NBA’den kritik açıklamalar ve dahası | Günün haberleri (09.04.21)

Los Angeles Lakers kötü gidişata dur diyemiyor #NBA   Los Angeles Lakers kötü gidişata dur diyemiyor #NBA - https://t.co/TlKEmvvV9E — TrendBasket (@TrendBasket) April 9, 2021 Gabriel Deck ile...