EuroLeague Basketbol ile Koçlar Birliği bugün İstanbul’da EuroLeague Uyuşmazlık Çözüm Mahkemesi’nin tanıtımını yapmak üzere ortaklaşa bir toplantı düzenledi.

 

Koçlar Birliği Başkanı Zeljko Obradovic‘le birlikte Koçlar Birliği İcra Direktörü Goran Sasic ve EuroLeague Basketbol Operasyon Direktörü Edouard Scott’un da Metro Enerji Salonu’nda hazır bulunduğu toplantı, tarafların konuşmaları ve basın mensuplarından gelen sorularla sona erdi.

Uyuşmazlık Çözüm Mahkemesi, kulüpler ile başantrenörlerin yaşadığı hukuki anlaşmazlıkların ivedilikle çözülmesini amaçlayan bir kurum olarak sunuldu. Tahkim sürecinin doğru ilerlemesini sağlamakla yükümlü Uyuşmazlık Yönetim Kurulu üç, Tahkim Kurulu ise aralarında Emin Özkurt’un da bulunduğu dokuz kişiden oluşmakta.

Toplantıda ilk sözü alan Obradovic, “Gelecekteki koçların ve basketbolun büyümesi için bir platform ve çerçeve oluşturmak hedefimiz. Bu sorumluluğun bir kısmı da yönetimde sesimizi duyurmaktan geçiyor; özellikle işçi haklarının düzenlenmesi ve turnuvanın gelişimiyle bunların uygulanmasında. Bazı değişiklikler olabilse de bir koçun saha içi ve dışındaki rolleri kilit önemde. Ve biz de işin getirdiği sorumlulukları ve zorunlulukları anlıyoruz. Ne var ki korunması gereken haklarımız var.” ifadeleriyle bu oluşuma destek verdi.

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: [email protected] Twitter: krutkayozcan

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir