EuroLeague Focus On’da haftanın konukları Brad Wanamaker ve Nicolo Melli!

THY EuroLeague’deki temsilcimiz Fenerbahçe Doğuş’un yıldızlarından Nicolo Melli ve Brad Wanamaker Euroleague TV’nin ‘Focus On’ programının bu haftaki konuğu oldular.

Geçtiğimiz yıllarda Brose Bamberg’de takım arkadaşı olan Brad Wanamaker ve Nicolo Melli‘nin yolları bu kez Fenerbahçe Doğuş’ta kesişirken, ikilinin bu yılki hedefi ise kuşkusuz takımlarıyla EuroLeague şampiyonluğuna ulaşmak.

Geçen sezondan kalan oyuncuların ve daha önceden bildiği oyuncuların Fenerbahçe Doğuş’ta oynamasının dikkatini çektiğini belirten WanamakerMelli içinse “Çok iyi bir savunmacı. Basketbol zekası da çok yüksek. Bazen sahadaki herkesten iki üç saniye önce bazı şeyleri düşünüyor.” ifadesini kullandı.

Melli ise Bamberg’de birlikte çok iyi vakit geçirdiklerini ve tekrar takım arkadaşı olmalarının kendisini mutlu ettiğini belirtti. Wanamaker‘ın oyun içindeki varlığı için ise “Brad hem hücumda hem de savunmada takımıyla. Kollarını nasıl kullandığını görüyor musunuz? Top çalmada lider o olmalı. Onun için mutluyum. Her şeyi hak ediyor. Onunla takım arkadaşı olduğumuz için şanslıyız.” açıklamasında bulundu.

Fenerbahçe Doğuş’un Genal Menajeri Maurizio Gherardini de program için görüşlerini belirtirken “İki oyuncu arasında kuvvetli bir bağ olduğunu düşünüyorum. Birbirlerine saha içi ve dışında ne olduğunu anlamak için yardımcı oluyorlar; aynı zamanda bu sezon beş altı yeni oyuncuyla anlaşmış bir takımda bağ oluşturmaya yardımcı oluyorlar.” sözlerini kullandı. Melli‘yi ise “Yeni tarzda bir power-forvet. Yetenekli, üç sayı tehdidi var.” sözleriyle övdü. Wanamaker ile ilgili de görüşlerini belirten Gherardini“O şu anda Avrupa’daki en iyi çok yönlü oyuncu, çünkü pas verme yetisini, liderlikle ve skor üretme yeteneğiyle birleştirebiliyor.” açıklamasını yaptı.

Takım başantrenörü Zeljko Obradovic de ikili hakkında “Takım dışarıda yemek yiyorsa onlar her zaman birlikteler. Oyuncularımın zamanlarını basketbol konuşmak için harcamasını seviyorum; bu iyi bir şey.” ifadelerini kullanırken Melli özelinde “O oyunu anlayan çok akıllı bir oyuncu, bunun için mutluyum.” açıklamasında bulundu. Wanamaker için ise “Burada olduğum için çok mutluyum ve gelecekte çok önemli bir oyuncu olacağına inanıyorum; hatta burada, Fenerbahçe’de de.” sözlerini kullandı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler