EuroLeague Devotion Pazarlama Ödülleri’nde Altın Ödül’ün sahibi Fenerbahçe Beko oldu

Fenerbahçe Beko, EuroLeague Devotion Pazarlama Ödülleri’nde Altın Ödül’ün sahibi oldu.

Turkish Airlines EuroLeague ve 7DAYS EuroCup katılımcısı takımlar arasında yapılan değerlendirmeler sonucunda Euroleague Devotion Pazarlama Ödülleri’nde Altın Ödül’ün sahibi Fenerbahçe Beko oldu.

EuroLeague’in resmi sitesinde yapılan duyuruda EuroLeague Devotion Pazarlama Ödülleri’nde Altın Ödül’ü Fenerbahçe Beko kazandı. Öte yandan Anadolu Efes ise Gümüş Ödül’ün sahibi olurken Paris Basketball ise Bronz Ödül’ü kazanan taraf oldu.

Altın Ödül – Fenerbahçe Beko

Fenerbahçe, taraftarların maç günü ve saha deneyimini geliştirirken bilet satışlarını artırmaya ve yeni bir gelir kaynağı yaratmaya yönelik bir dizi çalışma sayesinde büyük ödülün sahibi oldu.

Bu çabalar arasında şimdiden yaklaşık 30.000 ziyaretçiyi çeken kulübün erkek ve kadın takımlarına adanan Türkiye’nin ilk basketbol müzesinin açılışı da yer aldı.

Fenerbahçe ayrıca ilk resmi maskotu olan Yellow’u taraftarların beğenisine sundu. Maskotun 50.000’den fazla sosyal medya takipçisi ve bazı videolarının 2 milyona yakın görüntülenmesi var.

Fenerbahçe, Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda takım yedek kulübelerinin yanında ve saha kenarında yeni koltuklar ekledi. Bununla birlikte bu sezon 5.000’den fazla çocuğu ağırlayan bir “Kid Club” oluşturarak bilet gelirlerini %70 artırdı.

Fenerbahçe, EuroLeague iç saha maçlarını da çeşitli renkli şovlarla doldurarak Türkiye’de ilk kez kapalı alan “alev” ve “co2” teknolojilerini tanıttı.

Gümüş Ödül – Anadolu Efes İstanbul

Önceki sezon Altın Ödül’ü kazanan Anadolu Efes, bu yıl 6 Şubat’ta Türkiye’de yaşanan yıkıcı depremler nedeniyle yerinden edilen sayısız evcil hayvan, çiftlik hayvanı ve sokak kedisine yuva bulma çabasıyla bu kez ikinci oldu.

Anadolu Efes, partneri Pet Taxi ile iş birliği yaparak bir EuroLeague maçında, hayatta kalan bazı köpekleri Sinan Erdem Spor Salonu’ndaki VIP salonuna getirerek travma geçirmiş hayvanları güvenli ve konforlu bir şekilde dünyanın dört bir yanından güvenli ve konforlu bir şekilde nakletti.

Anadolu Efes genel menajeri Alper Yılmaz kendisine köpek sahiplenirken, televizyon ünlüleri ve sosyal medya fenomenleri de kendi köpekleriyle arenaya giderek projeye destek verdi. Medyada projeyle ilgili 200’den fazla haber yayınlanarak yaklaşık 4 milyon kişiye ulaşırken oyundaki taraftarların %10’u hayatta kalan bir köpeği sahiplenmek için Efes’in hayvan dostu uygulama ortağı Pawder’a kaydoldu.

Bronz Ödül – Paris Basketball

EuroCup’a bu sezon yeni katılan Paris Basketball, ​​Fransa Açık tenis grand slam turnuvasına ev sahipliği yapan Roland Garros’taki ünlü Philippe Chatrier kortunda oyunlarından birini oynayarak benzersiz bir inisiyatifle üçüncülük ödülünü aldı. Çeşitli üniversite ortaklarından 170 gönüllünün yardım ettiği 30 personel ile Paris kulübünün kendi bünyesinde yönettiği etkinliğin organizasyonu, tüm farklı teknik ve operasyonel zorlukları kapsayacak şekilde 10 ay sürdü.

Ayrıca kulübün, teknolojisi körlükten muzdarip kişilerin kızılötesi gözlük kullanarak stadyumda canlı olarak maçı takip etmesine olanak tanıyan Give Vision ile ortaklığını da başlattı. Canlı yayınlanan ve Fransız ve uluslararası basında geniş yer bulan karşılaşmaya 10 binden fazla kişi katıldı. Dahası, katılımcıların %14’ü gelecekteki kulüp maçları için yeni bilet sahipleri oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler